ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Barcelona uvjerljiva, Atletico nastavio utrku za naslov

Subota, 23. travnja 2016. 22:19 Napisao/la  SC

Utamkmica 35. kola: Barcelona - Gijon 6:0, Atletico Madrid - Malaga 1:0

Barcelona je uvjerljivo pobijedila Gijon, postignuvši čak pet pogodaka u zadnjih pola sata utakmice. Halilović je za goste odigrao cijelu utakmicu, dok je Rakitić zamijenjen u 77. minuti.

Barcelona je povela u 12. minuti pogotkom glavom Lionela Messija. U 41. minuti pokušaj Suareza zaustavila je gostujuća obrana, a zatim u samoj završnici prvog dijela Halilović je bio u prilici za udarac, ali mu je šut blokiran.

Na 2:0 povisio je Luis Suarez u 63. minuti nakon asistencije Inieste. Uslijedila su dva kaznena udarca, oba je realizirao Suarez.

Prvi je dosuđen u 74. zbog igranja rukom gostujućeg igrača, a drugi tri minute kasnije nakon što je Sanabria napravio prekršaj.

U 85. minuti Gijon ostaje sa igračem manje nakon isključenja Vranješa, koji je zaradio drugi žuti karton zbog prekršaja, a Barcelona dobiva treći jedanaesterac koji je realizirao Neymar.

Dvije minute kasnije Suarez postiže svoj četvrti pogodak.

Kako je i Atletico Madrid ostvario pobjedu, mrtva utrka za naslov prvaka se nastavlja.  Barcelona i Atletico imaju po 82 boda, dok Real Madrid ima bod manje.

BARCELONA: Bravo, Roberto (46 Alves), Pique (66 Bartra), Mascherano, Alba, Rakitić (77 Turan), Busquets, Iniesta, Messi, Suarez, Neymar

GIJON: Cuellar, Vranješ, Hernandez, Lichnovsky, Lopez Blanco (70 Canella), Mascarell, Ait-Atmane, Halilović, Perez (62 Sanabria), Menendez, Guerrero (75 Castro)

Utakmica 35. kola: Barcelona - Gijon 5:0 (Messi 12, Suarez 63, 74-11m, 77-11m, 88 Neymar 86), Atletico Madrid - Malaga 1:0 (Correa 62), Eibar - Deportivo 1:1 (Adrian 8/Cartabia 71)