ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Barcelona pobijedila u gradskom derbiju

Subota, 29. ožujka 2014. 18:04 Napisao/la  SC

Utakmice 31. kola: Espanyol - Barcelona 0:1, Athletic - Atletico 1:2, Celta - Sevilla 1:0

Nogometaši Barcelone osvojili su nova trri boda u utrci za naslov prvaka, u gradskom derbiju pobijedili su pogotkom Lea Messija (76) iz kaznenog udarca.
Javi Lopez nespretno je igrao rukom u duelu s Neymarom, sudac nije imao izbora nego pokazati na bijelu točku.

U 82. minuti isključen je vratar Casilla, koji  je također igrao rukom, ali izvan kaznenog prostora čime je osujetio Messija da postane dvostruki strijelac.

Barcelona je očekivano bila bolja, stvorila je puno više prilika, iako je Espanyol mogo postići pogodak. Najvećupriliku za domaće prpustio je Pizzi, koji je u 22. minuti promašio prazna vrata.

Sevilla je doživjela poraz u Vigu pogotkom Nolita u 87. minuti. Ivan Rakitić igrao je cijelu utakmicu.

Atletico je neokrznut prošao gostovanje u Bilbaou, pogocima Diega Coste i Kokea momčad Diega Simeonea ne odustaje od utrke za naslov prvaka. Dapače, Atletico je opet vodeća momčad Primere.

ESPANYOL: Casilla, Javi Lopez, Colotto, Moreno (48 Sidhei), Fuentes, Victor Sanchez, David Lopez, Stuani, Pizzi (65 Alex), Simao (78 Cordoba), Sergio Garcia

BARCELONA: Pinto, Dani Alves, Pique, Mascherano, Jordi Alba, Xavi, Busquets, Fabregas (89 S. Roberto), Pedro (78 Iniesta), Messi, Neymar (80 Alexis)

Utakmice 31. kola: Espanyol - Barcelona 0:1 (Messi 76-11m), Celta - Sevilla 1:0 (Nolito 87-11m),  Athletic - Atletico 1:2 (Munian 6/Diego Costa 22, Koke 55)