Primera: Barcelona pobijedila Sevillu, Ivan Rakitić odigrao završnicu protiv bivšeg kluba

Nedjelja, 28. veljače 2016. 22:31 Napisao/la  SC

Utakmice 26. kola: Barcelona - Sevilla 2:1, Valencia - Athletic Bilbao 0:3

Nogometaši Barcelone nastavljaju nizati pobjede (2:1) u prepoznatljivom stilu, u 26. kolu na Camp Nou poražena je Sevilla. Gosti su se predstavili kao momčad koja se kadra nadigravati protiv Barcelone, što je privilegija malog broja momčadi na svijetu.

Povela je Sevilla pogotko Vitola u 20. minuti, Barcelona je odgovorila pojačanima pritiskom, stvarala i promašivala šanse, a onda je u 31. minuti ovacije s tribine izmamio Messi. Iz slobodnog udarca najbolji igrač današnjice izjednačio je rezultat i vratio Barcelonu u utakmicu.

Pique je u 48. minuti postavio konačan rezultat, koji se mogao mnogo puta mijenjati s obzirom na to što su prikazale obje momčadi. Više je šansi propustila Barcelona, ali je Sevilla u nekoliko akcija dokazala visoku klasu.

Ivan Rakitić igrao je od 75. minute protiv bivšega kluba.

Utakmice 26. kola: Barcelona - Sevilla 2:1 (Messi 31, Pique 48/Vitolo 20), Villarreal - Levante 3:0 (Baptistao 12, Castillejo 30, Adrian 48), Valencia - Athletic Bilbao 0:3 (Sabin 72, Munian 76, Aduriz 79), Deportivo La Coruna - Granada 0:1 (El Arabi 24)