Primera: Barcelona gazi sve redom, čak 85.000 okupilo se u podne da bi uživalo u spektaklu

Nedjelja, 10. veljače 2013. 13:58 Napisao/la  SC

Utakmica 23. kola: Barcelona - Getafe 6:1. U utakmici je prevladavao poznati način Barcelonine igre zbog kojega nogometna igra dobiva poseban smisao

Primera – 23. kolo

BARCELONA – GETAFE 6:1

Stadion Camp Nou. Gledatelja: 85601

Sudac: Ignacio Iglesias Villanueva

Žuti kartoni: Song (Barcelona), Lopo, Castro (Getafe)

Strijelci: 1:0 Sanchez (6), 2:0 Messi (13), 3:0 Villa (58), 4:0 Tello (79), 4:1 Alvaro (83), 5:1 Iniesta (90), 6:1 Pique (90+2)

BARCELONA: Valdés, Adriano (46 Dani Alves), Piqué, Puyol (76 Mascherano), Jordi Alba, Song, Iniesta, Thiago, Messi, Sánchez (73 Tello), Villa

GETAFE: Codina, Escudero, Lopo, Alexis, Torres, Gavilán (65 León), Borja, Castro, Lacen, Barrada (70 Sarabia), Colunga (73 Álvaro)

Čak 85.000 gledatelja okupilo se na Camp Nou točno u podne da na djelu vidi, ako ne najbolju onda sigurno momčad koja igra najljepši nogomet na svijetu. Vidjeli su još jednu spektakularnu izvedbu nogometaša Barcelone, koji su postignuli šest pogodaka tijekom susreta u kojemu je prevladavao poznati način igre zbog kojega nogometna igra dobiva poseban smisao.

U 2. minuti sudačke nadoknade Thiago je izbjegao zaleđe i primio loptu na prsa sam ispred Codine, smireno je dodao Piqueu koji se s loptom ušetao u mrežu za 6:1. Ilustracija nadmoći!

Doduše, Getafe je u 90. minutu ušao sa sasvim pristojnih i relativno podnošljivih 4:1 ako igraš protiv Barcelone. Dva pogotka u dvije minute luksuz je koji si Barcelona uvijek može priuštiti, pa konačni rezultat izgleda katastrofalno za goste koji su ostvarili posjed lopte od 25 posto. Drugi riječima, 75 posto utakmice trčali su u prazno za igračima Barcelone.