Primera: Marko Livaja i društvo šokirali Real, Barcelona bez Messija i Rakitića protutnjala Gijonom

Subota, 24. rujna 2016. 18:27 Napisao/la  SC

Utakmice 6. kola: Sporting Gijon - Barcelona 0:5, Eibar - Real Sociedad 2:0, Athletic Bilbao - Sevilla 3:1, Las Palmas - Real Madrid 2:2

Real Madrid je kiksao u 6. kolu Primere na gostovanju Las Palmasu, koji je u 85. minuti uspio doći do boda i izjednačenja od 2:2, koliko je bio konačan rezultat.

Dinamična utakmica viđena je u posljednjem dvoboju subotnjeg programa španjolske lige.

Asensio je donio prednost Realu u 33. minuti, ali je Danausu izjednačio pet minuta kasnije i sa rezultatom 1:1 je završeno prvo poluvrijeme.

Na novi gol se čekalo do 67. minute, kada je Karim Benzema iskoristio odbitak poslije propuštene šanse Cristiana Ronalda i ubacio je loptu u mrežu za novo vodstvo "Kraljevskog kluba”.

Ovo je Benzemi bio i gol protiv 30. ekipe protiv koje je igrao u Primeri i sada je protiv svake uspio zatresti mrežu.

Ronaldo je ubrzo i zamijenjen, jer je Zidane u 72. minuti mislio da je posao završen i htio je odmoriti svog najboljeg igrača.

Njemu se to niti malo nije svidjelo, bijesno je reagirao kada je vidio da će biti zamenjen.

Na kraju se ispostavilo i da je Zidane pogriješio sa izmjenom, jer je u 85. minuti doživio šok kada je Araujo, poslije sretne situacije u kaznenom prostoru i odbitka od stative ubacio loptu u mrežu doslovno sa gol linije.

Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu, dok je Mateo Kovačić ostao na klupi.

Marko Livaja igrao je do 88. minute za Las Palmas.

Život bez Messija u naredna tri tjedna za Barcelonu ne mora biti previše stresan.

Bez argentinskog čarobnjaka i bez Ivana Rakitića i Andresa Inieste Katalonci su protutnjali Gijonom.

Završilo je 0:5, a moglo je i dvostruko više.

Duje Čop do 68. minute bio je jedini napadač domaćina, ali nije mogao bog zna što učiniti.

Bolji od ostalih kod pobjednika Neymar sa dva pogotka i Sergi Roberto sa dvije asistencije.

Eibar je u prvoj utakmici današnjeg programa pobijedio Real Sociedad sa 2:0 a mogao je i uvjerljivije

U 24. minuti ugrač gostiju Aritz Elustondo igrao je rukom u kaznenom prostoru, zaradio je crveni karton a Eibar je dobio jedanaesterac.

Pedro Leon poslao je loptu visoko iznad prečke i rezultat se nije mijenjao sve do 57. minute.

Tada je loptu u svoju mrežu nakon izrazito nespretne reakcije poslao Illaramendi.

Devet minuta kasnije konačan rezultat postavio je Tiago sjajnim udarcem u donji desni kut sa 17 metara.

Utakmice 6. kola Primere: Sporting Gijon - Barcelona 0:5 (Suarez 29, Rafinha 32, Neymar 81, 88, Arda Turan 85) , Eibar - Real Sociedad 2:0 (Illarramendi 57-ag, Tiago 66), Athletic Bilbao - Sevilla 3:1 (San Jose 26, Balenziaga 66, Aduriz 90-11m/Nasri 55), Las Palmas - Real Madrid 2:2 (Tanausu 38, Araujo 85/Asensio 33, Benzema 67)