Primera: Vrsaljko asistent povratniku Costi, osam pogodaka u gradskom derbiju

Subota, 06. siječnja 2018. 15:28 Napisao/la  SC
Šime Vrsaljko (Atetico Madrid)

Atletico Madrid pobijedio je Getafe 2:0.

Domaći su poveli u 18. minuti zahvaljujući akciji Griezmanna koju je završio Correa pogodivši donji lijevi kut.

Na 2:0 povisio je Diego Costa na asistenciju Vrsaljka u 68. minuti.

Costa je nakon pogotka zaradio isključenje zbog drugog žutok kartona te je Atetico do kraja susreta igrao sa igračem manje.

Najbolju priliku za goste imao je Jimenez u 87. minuti, ali je pucao malo iznad prečke.

Vrsaljko je odigrao svih 90 minuta za domaće.

Iako je Girona povela u dvoboju sa Valencijom zahvaljujući pogotku Portua u 8. minuti, na kraju je tri boda odnijela Valencia.

Ramalho je autogolom donio domaćim izjednačenje, a pobjedu je Valenciji osigurao Parejo u 48. minuti

Čak osam pogodak vidjeli su gledatelji u gradskom derbiju u kojemu je Betis iznenadio Sevillu.

Utamica 18. kola: Atletico Madrid - Getafe 2:0 (Correa 18, Costa 68), Valencia - Girona 2:1 (Ramalho 27-ag, Parejo 48/ Portu 8), Las Palmas - Eibar 1:2 (Viera 32-11m/Orellana 73, Enrich 77), Sevilla - Betis 3:5 (Ben Yeder 13, Kjaer 40, Lenglet 67/Ruiz 1, Feddal 21, Durmisi 63, Leon 65, Tello 90+5)