Primera: Atletico i Real Madrid odigrali neodlučeno u gradskom derbiju na Vicente Calderonu

Nedjelja, 02. ožujka 2014. 19:05 Napisao/la  SC

Utakmica 26. kola: Atletico – Real Madrid 2:2. U 82. minuti  pojavio se Ronaldo i prizemnim udarcem svladao Courtoisa za konačnih 2:2

Atletico i Real Madrid odigrali su neodlučeno u derbiju 26. kola. Utakmica na Vicente Calderonu završila je rezultatom 2:2. Atletico ni nakon 15 godina nije uspio pobijediti u gradskom derbiju na svom stadionu iako je do 82. minute vodio. Tada se pojavio Ronaldo i prizemnim udarcem svladao Courtoisa za konačnih 2:2.

Real Madrid je poveo pogotkom Benzeme već u 3. minuti. Atletico je odgovorio punom mjerom, momčad Diega Simeona počela je igrati nogomet zbog kojega slovi jednom od najboljih europskih momčadi. Snažno i vrlo agresivno na svakom dijelu terena, takva igra Atletica trajala je oko sat vremena.

Pogodak Kokea i posebice fantastičan udarac Gabija donijeli su Atleticu zasluženo vodstvo. Međutim, završnica utakmica u potpunosti je pripala gostima, koji su zaslužili bod.

Luka Modrić odigrao je utakmicu u svom stilu na visokoj razini koja se očekuje od glavnog kreatora igre Real Madrida.

Sudac Delgadi Ferreiro razljutio je domaće navijače trima prosudbama prekršaja za najstrožu kaznu. U svakoj je glavni akter bio Diego Costa, koji je na kraju dobio žuti karton za simuliranje.

ATLETICO: Courtois; Juanfran, Godín, Miranda, Filipe Luis; Mario Suárez, Gabi; Arda Turan (83 Rodiquez), Koke, Raúl García, Diego Costa

REAL: Diego López; Arbeloa (70 Carvajal), Ramos, Pepe, Coentrao (58 Marcelo), Xabi Alonso, Modric, Di María (72 Isco); Bale, Ronaldo, Benzema.

Utakmice 26. kola: Atletico – Real Madrid 2:2 (Koke 27, Gabi 45+1/Benzema 3, Ronaldo 82), Villarreal – Betis 1:1 (Soriano 70/Ruben Castro 84)