ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Atletico i Barcelona odigrali derbi bez golova

Subota, 11. siječnja 2014. 22:11 Napisao/la  SC

Utakmica 19. kola: Atletico - Barcelona 0:0. Messi i Neymar sjedili su na klupi

Atletico i Barcelona odigrali su bez pogodaka utakmicu 19. kola, poredak na ljestvici i odnosi u vrhu španjolskog nogometa nisu se promijenili. Barcelona i dalje pokušava igrati atraktivno, Atletico bodove osvaja čvrstom i organiziranom igrom u oba smjera. Utakmica prema očekivanjima nije bila pretjerano gledljiva budući da momčad Diega Simeonea protežira agresivnu duel-igru na granici prekršaja. Sudački kriterij pogodavao je Simeonovoj igračkoj filozofiji, pa slobodnog prostora za atraktivne poteze nije bilo.

Tata Martinez jedini je trener na svijetu koji u derbiju jednog nacionalnog prvenstva Lige petice sebi može priuštiti luksuz da utakmicu počne s Messijem i Neymarom na klupi. Messi je rekovalescent pa je odluka razumljiva, ali Neymar je potpuno spreman. Messi je igrao drugo poluvrijeme, Neymar zadnjih pola sata. Obojica su se bezuspješno pokušavali otrgnuti snagatorskom nogometu.

Barcelona je očekivano imala veći posjed lopte (64/36), Atletico je svjesno prepuštao gostima loptu. U šansama utakmica je bila izjednačena: obje su momčadi propustile po jednu izgledniju priliku u završnici utakmice, kada je koncentracija malo popustila.

U 79. minuti Arda je iz voleja naciljao Valdesa, a Messi je u 80. minuti neuspješno pokušao iznenaditi Courtoisa.

Podjela bodova je realna. Iako se nastavlja mrtva trka za titulom prvaka, dojam je da Atletico još uvijek nije dovoljno kvalitetna momčad da bi mogla ugroziti poziciju Barcelone. U igri Barcelone očigledno ima prostora za napredak, što se za igru Atletica ne može reći.

ATLETICO: Courtois, Juanfran, Miranda, Godin, Filipe Luis, Koke, Gabi, Tiago (82 Rodriguez), Arda Turan, Diego Costa, Villa (77 Raul Garcia)

BARCELONA: Valdes, Alves, Pique, Mascherano, Jordi Alba, Busquets, Xavi, Iniesta (46 Messi), Pedro (82 Sergi Roberto), Fabregas, Alexis (67 Neymar)

Utakmice 19. kola: Atletico – Barcelona 0:0, Granada – Valladolid 4:0 (Murillo 11, Recio 21, 54, El Arabi 77), Athletic – Almeria 6:1 (Rico 6, Herrera 10, Laporte 31, Aduriz 52, Ibai 68, 86-11m/Barbarosa 34), Celta – Valencia 2:1 (Charles 50, 78/Parejo 23)