Primera: Atletico bolji od Seville, Athletic izgubio kod Eibara u baskijskom derbiju

Nedjelja, 30. kolovoza 2015. 22:49 Napisao/la  SC

Rezultati 2. kola: Sevilla - Atletico 0:3, Valencia - Deportivo 1:1, Eibar - Athletic Bilbao 2:0, Getafe - Granada 1:2, Las Palmas - Levante 0:0

Sevilla je na početku sezone izgubila od Barcelone 5:4 u Španjolskom superkupu, a prošle sezone je na svom terenu izgubila jednu jedinu utakmicu i bila je favorit, ali dobila je lekciju.

Atletico je poveo preko Kokea u 35. minuti, a Gabi je povisio vodstvo u 78. Martinez je postavio konačni rezultat pet minuta prije kraja na drugu asistenciju Griezmanna.

Na Mestalli je Valencia odigrala samo 1:1 s Deportivom koji je poveo preko Pereza u 39. minuti. Bod je donio Negredo taman prije odlaska na odmor. Eibar je s 2:0 u baskiskom derbiju bio bolji od Athletic Bilbaoa. U kasnonoćnim susretima Granada je slavila na gostovanju kod Getafea s 2:1. Ivan Kelava susret je odgledao s gostujuće klupe. Las Palmas i Levante odigrali su bez pogodaka.

Primera - 2. kolo

Sevilla - Atletico Madrid 0:3 (Koke 35, Gabi 79, Martinez 85)

SEVILLA: Beto - Coke, Rami, Carrico (69 Gameiro), Tremoulinas - Iborra (69 Krohn-Dehli), Krychowiak - Vitolo, Banega, Reyes (66 Konopljanka) - Llorente

ATLETICO: Oblak - Juanfran, Gimenez, Godin, Gamez - O. Torres (70 Ferreira), Gabi, Tiago, Koke (64 Niguez) - Griezmann, F. Torres (78 Martinez)

Ostali rezultati: Eibar - Athletic Bilbao 2:0 (Berjon 34-11m/Adrian 61), Valencia - Deportivo 1:1 (Negredo 45/Perez 39), Getafe - Granada 1:2 (Lafita 80/El Arabi 26-11m, Success 29), Las Palmas - Levante 0:0