Primera: Ivan Rakitić i Luka Modrić strijelci u pobjedama Barcelone i R. Madrida

Nedjelja, 21. siječnja 2018. 15:08 Napisao/la  SC
Ivan Rakitić slavljem nakon pogotka predstavio novu frizuru

Ivan Rakitić bio je strijelac prvoga od pet pogodaka Barcelone u Sevilli.

Po dva od preostala četiri postignuli su Messi i L. Suarez kojemu je Rakitić asistirao za pogodak u 69. minuti.

Barcelona je u 20. kolu povećala prednost pred Atleticom koji je u subotu odigrao neodlučeno i Valencijom koja je istoga dana doživjela poraz od pretposljednjeg Las Palmasa.

Završilo je čak 7:1, a zanimljivo nakon prvih pola sata igre gosti su vodili 0:1 golom Adriana na asistenciju Pereza u 23. minuti.

Gostujuću mrežu načeo je Nacho u 32. minuti. Asistent je bio Marcelo za 1:1.

Solo akciju okrunio je pogotkom Gareth Bale u 42. minuti za 2:1.

Madrižani su nastavili zabijati u 58. minuti kada je ponovno Bale zatresao mrežu glavom nakon ubačaja iz kuta Tonija Kroosa.

U 68. minuti Modrić pogađa za 4:1 udarcem sa ruba kaznenog prostora nakon dodavanja Ronalda.

Cristiano Ronaldo u strijelce se upisuje prvi puta u 78. minuti na asistenciju Casemira, a zatim šest minuta kasnije trese mržu drugi puta, ali glavom.

Konačnih 7:1 postavio je Nacho u 88. minuti.

Alaves i Leganes podijelili su bodove u susretu 20. kola.

Sve najvažnije dogodilo se u drugom poluvremenu.

U prvoj minuti nastavka El Haddadi je doveo domaće u vodstvo, a šest minuta kasnije Alfonso je pogodio za 2:0.

No, Leganes nije gubio nadu.

U 75. minuti Gabriel je smanjio na 2:1 sa bijele točke.

U 87. minuti Alaves ostaje bez Elya koji je zaradio drugi žuti karton.

Tri minute kasnije Zaldua pogađa izjednačenje - 2:2

Utakmice 20. kola: Real Sociedad - Celta Vigo 1:2   (Willian Jose 10/Aspas 20, Gomez 75), Betis - Barcelona 0:5   (Rakitić 59, Messi 64, 80, L. Suarez 69, 89),    Alaves - Leganes 2:2 (El Haddadi 46, Alfonso 52/ Gabriel 75-11m, Zaldua), Real Madrid - Deportivo La Coruna 7:1 (Nacho 32, 88, Bale 42, 58, Modrić 68, Ronaldo 78, 84/ Adrian 23), Real Sociedad - Celta Vigo 1:2 (Willian Jose 10/ Aspas 20-11m, Gomez 75)

Poredak: Barcelona 54, Atletico Madrid 43, Valencia 40, R. Madrid 35 (19), Villarreal 34, Sevilla 32...