ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Messi s dva gola na Mallorci prestigao Pelea

Nedjelja, 11. studenog 2012. 19:59 Napisao/la  SC

Utakmice 11. kola: Valladolid - Valencia 1:1, Athletic Bilbao - Sevilla 2:1, Mallorca - Barcelona 2:4, Levante - Real 1:2

Nogometaši Barcelone ostvarili s na gostovanju kod Mallorce 10. pobjedu sezone, sačuvavši veliku prednost na prvoj poziciji Primere. Dvostruki strijelac za Katalonce bio je Leo Messi, koji je mrežu otočana zatresao u 44. i 70. minuti. Argentinac je ovim pogocima došao do brojke od 76 golova i tako je prestigao legendarnog Pelea koji je 1959. godine postigao 75 golova. Po broju golova u jednoj godini ispred Messija je još samo njemački as Gerd Muller koji je 1972. godine zabio 85 golova.

Preostala dva gola za Barcelonu kod Mallorce postigli su Xavi i Tello.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta u porazu Seville kod Athletico Bilbaoa. U prvome ogledu nedjeljnog programa 11. kola Primere snage su odmjerili Valladolid i Valencia, koji su podijelili bodove odigravši 1:1.

U posljednjem dvoboju kola Real je odnio sva tri boda u dvorištu kod Levantea (1:2). Strijelci za Kraljeve bili su Cristiano Ronaldo (61) i Morata (84). Luka Modrić utakmicu je odgledao s klupe za rezervne igrače.

Utakmice 11. kola: Valladolid - Valencia 1:1 (Perez 65-11m/Cissokho 14), Athletic Bilbao - Sevilla 2:1 (Marcos 27, Laskurain 45/Iraola 78), Mallorca - Barcelona 2:4 (Pereira 55, Victor 58-11m/Xavi 28, Messi 44, 70, Tello 45), Levante - Real 1:2 (Angel 62/Cristiano Ronaldo 61, Morata 84)