Lionel Messi tek treći sportaš Argentine za 2012. u izboru argentinskih sportskih novinara

Nedjelja, 23. prosinca 2012. 15:15 Napisao/la  SC

Najbolji sportaš Argentine za ovu godinu postao je Sergio Martinez, svjetski boksački prvak u poluteškoj kategoriji po WBC verziji

Lionelu Messiju klanja se cijeli sportski a ne samo nogometni svijet. Čarobnjak iz Rosaria kalendarsku 2012 godinu završio je s rekordnim 91 pogotkom, ali to mu u domovini nije bilo dovoljno da postane najboljim sportašem po izboru argentinskih sportskih novinara. Messi je u njihovu izboru zauzeo tek treće mjesto.

Najbolji sportaš Argentine za ovu godinu postao je svjetski boksački prvak u poluteškoj kategoriji po WBC verziji, Sergio Martinez, a drugo je mjesto osvojio čovjek hrvatskih korijena Sebastijan Krizmanić ili Sebastian Eduardo Crismanich, osvajač prve pojedinačne zlatne olimpijske medalju za Argentinu u individualnim sportovima nakon čak 64 godine. Na OI u Londonu slavio je u taekwondou, i "prestigao" Messija.