Leo Messi pronašao je trenutak inspiracije i presudio Atleticu u derbiju 15. kola.
U 86. minuti Messi je izmijenio dodavanje s Lusiom Suarezom i s ruba kaznenog prostora svladao nemoćnog Oblaka.
Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu za Barcelone protiv Atletica, hrvatski reprezentativac počeo je u sredini zajedno s Arthurom i de Jongom.
Barcelona je igrala s najboljim napadom: Messi, Suarez i Griezmann kojega su pred 64.000 gledatelja na Wanda Metropolitanu očekivano dočekali zvižduci.
Atletico se postavio ubičajeno za Diega Simeonea, što znači da je frcalo u duelima, posebice u prvom dijelu.
U nekoliko je razdoblja do odmora Barcelona teško disala pod visokim pritiskom, zatresao se okvir vratiju ter Stegena nakon što je Lenglet nespretno regirao.
Rakitić je u prvom poluvremenu propustio realizirati veliku priliku na kraju kontre koju je počeo Messi, Rakitić je s 13 metara loptu ravno poslao u Oblaka.
U drugom dijelu počeo je intezivnije igrati Messi, kojega su poslovično agresivni igrači Atletica pokušavali zaustavljati na sve načine.
Nekoliko je puta Messi u svom stilu stvorio višak, pripremio jednu izglednu šansu (Griezmann).
Luis Suarez propustio je najbolju priliku za Barcelonu.
Iako je igrao suzdržanije nego u prvom dijelu, uspio je Atletico nekoliko puta izbaciti obranu Barcelone iz balansa, nedostajao je završni pas.
U 70. minuti sudac Lahoz mogao je isključiti Piquea nakon prekršaja nad Moratom, dojam je da stoper Barcelone nije dobio žuti karton samo zato jer je prvi dobio u 32. minuti.
Utakmice 15. kola: Sevilla - Leganes (Diego Carlos 63), Athletic Bilbao - Granada 2:0 (Garcia 41, Berchiche 83), Espanyol - Osasuna 2:4 (Roca 20-11m, Calleri 90+3/Garcia 46, Chimy Avila 49, MOncayola 84, Torres 90+2-11m), Getafe - Levante 4:0 (Cabrera 54, Molina 60-11m, Angel 67, Timor 78), Atletico - Barcelona 0:1 (Messi 86)
Poredak: Barcelona 31 (14), Real Madrid 31 (14), Sevilla 30, Real Sociedad i Athletic Bilbao po 26,...