LaLiga: Luka Modrić odigrao najbolju utakmicu sezone, Garetha Balea dočekali zvižduci

Subota, 23. studenog 2019. 15:31 Napisao/la  SC

Luka Modrić strijelac atraktivnog pogotka i dvostruki asistent, Ivan Rakitić igrao  od 57. minute u pobjedi Barcelone

Luka Modrić
Luka Modrić

Real Madrid pobijedio je Real Socidead u najboljoj utakmici Luke Modrića ove sezone.

Zadnjih nekoliko tjedana Modrić je uočljivo dizao formu, protiv Sociedada odigrao je na razini zbog koje slovi ponajboljim igračem na svijetu.

Što se učinka tiče, Modrić je bio strijelac i dvostruki asistent, ali povrh svega Modrić opet izgleda suvereno u svakom duelu i dodiru s loptom.

Budući da i Hazard naočigled diže formu, Real Madrid opet izgleda goropadno u napadu.

Gosti su poveli nakon neforsirane pogreške Sergija Ramosa.

Izjednačio je Benzema ramenom nakon točnog Modrićeva ubačaja iz prekida, Valverde je postao s(p)retni strijelac nakon što mu je Modrić pripremio poziciju za udarac s ruba kaznenog prostora, lopta je zapela u bloku u prevarila vratara.

U 67. minuti ušao je Bale uz gromoglasne zvižduke s tribina.

Zidane ga nije htio poštedjeti neugodnosti nakon neprimjerene poruke iz Cardiffa kojom je ponizio klub i njegove navijače, svrstavši Real Madrid na treće mjesto svojih životnih prioriteta iza golfa.

U 74. minuti Bale je pobjegao desnom stranom, ubacio na drugu vratnicu gdje je Benzema loptu glavom spustio natrčalom Modriću, koji je iz voleja s 12 metara silovito loptu poslao u desni kut vratara Remira.

Atraktivim pogotkom Modrić je zaključio uspješnu večer, u 82. minuti izašao je uz pljesak s tribina.

Na kraju je čak i Bale izmamio nekoliko stidljivih aplauza, Velšanin je u nekoliko poteza dokazao klasu, zamalo je zatresao mrežu.

Barcelona je pobijedila Leganes teže nego što se očekivalo, domaća momčad pala je tek u završnici.

Leganes je poveo atraktivnim pogotkom En Nesryija, koji je u 12. minuti pogodio rašlje pokraj nemoćnog ter Stegena.

Barcelona je zadnjih pola sata uspjela preokrenuti rezultat.

Ivan Rakitić igrao je od 57. minute, kada je ušao u igru umjesto Busquetsa.

Utakmice 14. kola: Leganes - Barcelona 1:2 (En Nesryi 12/L. Suarez 53, Vidal 79), Real Betis - Valencia 2:1 (Joaquin 37, Canales 90+3/Gomez 32), Granada - Atlético 1:1 (Sanchez 67/Lordi 60), Real Madrid - Real Sociedad (Benzema 37, Valverde 47, Modrić 74/Willian Jose 2)

Poredak: Barcelona 28 (13),  Real Madrid 28 (13), Atletico 25, Sevilla 24, Real Sociedad 23,...