LaLiga: Karim Benzema u 95. minuti spasio Real Madrid, Ante Budimir pogodio za bod

Nedjelja, 15. prosinca 2019. 16:14 Napisao/la  SC
Ante Budimir (Mallorca)

Luka Modrić igrao je do 81. minute derbija 17. kola u kojemu je Real Madrid uspio osvojiti bod u 95. minuti.

Benzema je u sudačkoj nadoknadi postigao pogodak kojima je Real Madrid izbjegnuo poraz u Valenciji.

Ante Budimir donio je svojoj Mallorci vrijedan bod u gostima kod Celte iz Viga.

Mallorca je od 49. minute gubila 2:1, nakon što su za domaće pogodili Rafinha te Aspas sa bijele točke, dok je za Mallorcu također sa bijele točke gol postigao Sevilla u 33. minuti.

Kazneni udarac izborio je Budimir kojeg je protivnički igrač nagazio, a sudac je na intervenciju VAR-a dosudio jedanaesterac.

Osim zaostatka, Mallorca je u 78. minuti ostala s igračem manje nakon što je Raillo isključen zbog drugog žutog kartona.

Ipak, Budimir koji je igrao od prve minute spasio je svoj klub poraza.

To je Budimiru bio šesti prvenstveni gol, a Mallorca nije dopustila Celti da je preskoči na 17. mjestu jer je sve izvjesnije da će se te dvije momčadi s Leganesom i Eibarom boriti za ostanak u ligi.

Utakmice 17. kola: Getafe - Valldolid 2:0 (Cucu 36, Angel 82), Celta Vigo - Mallorca 2:2 (Rafinha 20, Aspas 49-11m/ Sevilla 33-11m, Budimir 83), Espanyol - Betis 2:2 (Darder 19, Bernardo 41/ Iglesias 4, Bartra 67), Valencia - Real Madrid 1:1 (Soler 78/Benzema 90+5)

Poredak: Barcelona 35 (16), Real Madrid 35 (16), Sevilla 31, Getafe 30, Atletico 29,...