LaLiga: Messi trostruki asistent, Bradarić igrao u važnoj pobjedi, Modrić režirao pobjedu Reala

Nedjelja, 09. veljače 2020. 14:31 Napisao/la  SC
Luka Modrić i Isco (Real Madrid)

Leo Messi triput je asistirao za pobjedu Barcelone u Sevilli, Betis je dobro namučio katalunjsku momčad koja ima očiglednih problema u završnici.

Ivan Rakitić ušao je u igru u 89. minuti.

Filip Bradarić igrao je od 70. minute za Celtu Vigo u važnoj pobjedi protiv favorizirane Seville, Sisto je u 91. minuti osigurao četvrtu pobjedu ove sezone kojoj je Celta Vigo pobjegla iz zone ispadanja.

Real Madrid ostvario je važnu pobjedu u gostima kod Osasune.

Završilo je 4:1, a Osasuna je povela golom Garcie u 14. minuti.

Ruben Garcia ubacio je iz kornera, a Unai Garcia glavom s desetak metara zakucao loptu u mrežu.

U 33. minuti Madrižani izjednačuju zahvaljujući Iscu.

Isco je povukao loptu kroz sredinu i dodao je na lijevu strani za Mendyja, koji je šalje u kazneni prostor za Balea.

Bale je želio pucati i slučajno poslužio Isca, koji iz voleja s peterca donosi izjednačenje.

Pet minuta kasnije Real je u vodstvu.

Modrić je ubacio iz kornera s lijeve strane na drugu stativu, gdje skače Casemiro i glavom prenosi na suprotnu vratnicu, a tamo Ramos također glavom zabija za preokret i vodstvo gostiju.

U 84. minuti Modrić ponovno počinje akciju za pogodak.

Modrić je na centru sjajno između četvorice suparnika proigrao Benzemu, koji bježi ostatku obrane Osasune i lijepo dodaje Vazquezu, a on zabija za potvrdu Realove pobjede.

Ante Budimir odigrao je svih 90 minuta u minimalnom porazu njegove Mallorce u gostima kod Espanyola.

Završilo je 1:0 za domaće, a pogodak je postigao De Tomas.

Real Sociedad pobijedio je Athletic Bilbao 2:1.

Momčad iz San Sebastiana tako je u samo četiri dana izbacila najveći španjolski klub iz Kupa Kralja pobjedom na njegovom Bernabeuu 4:3 i onda protiv najvećeg regionalnog rivala slavila važnu prvenstvenu pobjedu.

Real Sociedad se trijumfom u baskijskom derbiju primaknuo na samo dva boda od zone Lige prvaka.

Za obje velike pobjede ovog tjedna najzaslužniji je 20-godišnji švedski napadač Alexander Isak.

Prvo je protiv Real Madrida dva gola postigao i jedan namjestio, a zatim je protiv Atletica asistirao Portuu za vodstvo 1:0 koje je poništio Inaki Williams, da bi sedam minuta prije kraja zabio pobjednički gol.

Utakmice 23. kola: Espanyol - Mallorca 1:0 (De Tomas 58), Real Sociedad - Athletic Bilbao 2:1 (Portu 65, Isak 83/ Williams 71), Osasuna - Real Madird 1:4 (Garcia 14/ Isco 33, Ramos 38,  Lucas 84, Jović 90+2), Celta Vigo - Sevilla 2:1 (Aspas 78, Sisto 90+1/En Nesyri 23), Betis - Barcelona 2:3 (Canales 6-11m, Fekir 26/de Jong 9, Busquets 45+3, Lenglet 72)