ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Atletico Madrid i Valencia podijelili bodove

Nedjelja, 31. ožujka 2013. 23:19 Napisao/la  SC

Rezultati 29. kola: Real Valladolid - Osasuna 1:3, Mallorca - Deportivo 2:3, Espanyol - Real Sociedad 2:2, Atletico Madrid - Valencia 1:1

PRIMERA - 29. kolo

ATLETICO MADRID - VALENCIA 1:1

Stadion Vicente Calderon. Gledatelja: 43.000

Sudac: Javier Estrada

Strijelci: 0:1 Jonas (5), 1:1 Falcao (6)

Žuti kartoni: Diego Costa, Koke, Filipe Luis (Atletico Madrid), Dani Parejo, Piatti, Joao Pereira (Valencia)

ATLETICO MADRID: Curtois, Miranda, Filipe Luis, Godin, Javi Manquillo, Gabi, Mario Suarez, Arda Turan (27 Raul Garcia), Koke, Falcao, Diego Costa

VALENCIA: Diego Alves, R. Costa, Mathieu, Joao Pereira, Guardado, Banega (67 Canales), T. Costa, Dani Parejo, Valdez (65 Cissokho), Jonas, Piatti (84 Jonathan Viera)

Trećeplasirani Atletico Madrid odigrao je neodlučeno sa šestoplasiranom Valencijom i propustio priliku za preuzimanjem druge pozicije. Nogometaši Diega Simeonea trenutno imaju 61 bod, a drugoplasirani Real Madrid jedan više. Konačan rezultat susreta bio je 1:1, a oba pogotka postignuta su na samom početku susreta. Već nakon pet minuta igre Valencija je povela preko Jonasa koji je poentirao sa šest metara nakon ubačaja Joaoa Pereire. No, na odgovor domaćina čekalo se tek jednu minutu. Rezultat je poravnao najbolji strijelac domaćina Radamel Falcao, koji je izbjegao zaleđe i sigurno poentirao. Do kraja poluvremena gosti su bili opasniji, no nisu uspjeli po drugi put svladati Thibauta Courtoisa na golu Colchonerosa.

U drugom poluvremenu Atletico je preuzeo inicijativu i pokušali zaprijetiti preko Falcaa i Diega Coste, no obrana Valencije izdržala je njihove napade, pa je susret završen neodlučenim rezultatom. U sljedećem kolu Atletico gostuje kod Getafea, a Valencia će igrati protiv Valladolida na svojem terenu.

Rezultati 29. kola: Real Valladolid - Osasuna 1:3 (Ruben 11-ag/Sola 50, 60, De Las Cuevas 69), Mallorca - Deportivo 2:3 (Victor 19, Nsue 86/Silvio 27, Marchena 48, Riki 60), Espanyol - Real Sociedad 2:2 (Sergio Garcia 9, Stuani 39/Zurutuza 24, Javi Lopez 76-ag), Atletico Madrid - Valencia 1:1 (Falcao 6/Jonas 5)