ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Barcelona remizirala, Real dobio gradski derbi

Subota, 27. travnja 2013. 20:31 Napisao/la  SC

Utakmice 33. kola: Athletic Bilbao - Barcelona 2:2, Atletico - Real Madrid 1:2

Nogometaši Real Madrida pobijedili su u gradskom derbiju Atletico rezultatom 2:1 i time zauzeli poziciju bliže Ligi prvaka. Atletico je došao u vodstvo pogotkom Falcaa (4) u ranoj fazi utakmice, ali je momčad Josea Mourinha kasnije pokazala tko je glavni u glavnom gradu. Pogocima Di Marije (63) i autogolom Juanfrana (15), nogometaši kraljevskog kluba uspjeli su se vratiti pobjedama nakon debakla u Dortmundu

Luka Modrić ušao je u igru u 76. minuti umjesto Di Marije.

ATLETICO MADRID: Courtois; Juanfran, Miranda, Godín, Filipe; Mario, Gabi, Koke, Raúl García (71 Adrian); Diego Costa, Falcao.

REAL MADRID: Diego López, Pepe, Khedira, Kaká (67 Xabi Alonso), Benzema, Carvalho, Essien, Albiol, Di María (76 Modrić), Nacho, Morata.

Nogometaši Barcelone odigrali su neodlučeno na gostovanju kod Athletic Bilbaa (2:2) u okviru 33. kola španjolske Primere. Katalonci su nakon prvih 45 minuta utakmice gubili 0:1, pa je Tito Vilanova u 60. minuti u igru ubacio Messija, a čarobni Argentinac zabio je nakon samo sedam minuta provedenih na travnjaku.

Dvije minute nakon izjednačenja, Messi je asistirao Alexisu Sanchezu za 1:2. Međutim, domaćin se pred kraj utakmice probudio i bacio sve karte u napad. To im se isplatilo u prvoj minuti sudačke nadoknade kada je Herrera zabio za 2:2

Utakmice 33. kola: Athletic - Barcelona 2:2 (Suaseta 27, Herrera 89/Messi 68, Alexis 70), Atletico - Real Madrid 1:2 (Falcao 4/Juanfran 15-ag, Di Maria 63). Levante - Celta 0:1 (Fernandez 20), Rayo - Osasuna 2:2 (Delibašić 6, Piti 57/Raoul 8, Arribas 13)