Barcelona pobjedu protiv Betisa učinila neizvjesnom

Nedjelja, 15. siječnja 2012. 23:31 Napisao/la  I. V.

Nakon vodstva u 12. minuti od 2:0 činilo se da će Betis na Camp Nou doživjeti sudbinu većine protivnika koji već na početku utakmice izgube orijentaciju. Međutim, Betis se neočekivano vratio

Barcelona je u 19. kolu pobijedila Betis i na najbolji način najavila prvi od dvaju susreta s Real Madridom u četvrtfinalu Kupa kralja. Ono što nije bilo najbolje u igri Barcelone jest način na koji je pobjeda protiv Betisa ostvarena. Nakon vodstva u 12. minuti od 2:0 činilo se da će Betis na Camp Nou doživjeti sudbinu većine protivnika koji već na početku utakmice izgube orijentaciju. Međutim, Betis se neočekivano vratio, poravnao rezultat i dvadesetak minuta utakmicu učinio neizvjesnom. Pogotkom Alexisa u 76. minuti Barcelona se vratila pobjedama i prvenstvo održala zanimljivim.

Utakmice 19. kola Primere: Barcelona – Betis 4:2 (Xavi 10, Messi 12, 86 – 11m, Alexis 76/Ruben Castro 32, Santa Cruz 52), Athletic – Levatnte 3:0 (Amorebieta 10, Llorente 40, San Jose 89), Sporting – Malaga 2:1 (Galvez 36, Trejo 90+2/Van Nistelrooy 88), Atletico – Villareal 3:0 (Falcao 39, 50, Diego 79), Osasuna – Racing 0:2 (Stauni 38-11m, 70-11m)

Poredak: R. Madrid 46, Barcelona 41, Valencia 34, Levante 30, Athletic 26, Osasuna 26…