Atletico Madrid pobijedio Barcelonu za finale Super kupa, sukob Messija i Felixa

Četvrtak, 09. siječnja 2020. 21:57 Napisao/la  SC
Correa (Atletico Madrid)

Atletico Madrid igrat će u finalu španjolskog Super kupa protiv Real Madrida.

Atletico je u samoj završnici polufinalnog susreta osigurao pobjedu nad Barcelonom.

Sve najvažnije dogodilo se u drugom poluvremenu.

Madrižani su poveli u 46. minuti pogotkom Kokea, a Barcelona je ekspresno uzvratila.

Prvo je Messi izjednačio u 51., a zatim je Griezmann donio vodstvo u 62. minuti.

U 71. minuti akcija Vidala i Pique završila je pogotkom, ali nakon konzultacija sa VAR-om gol je poništen zbog zaleđa

Atletico nije odustao te je u 81. minuti izjednačio Morata sa bijele točke, nakon prekršaja Neta, a zatim je pet minuta kasnije asistirao Correi za pobjednički pogodak.

VAR je konzultiran i u 84. minuti, kada su igrači Atletica tražili novi kazneni udarac, ali nakon pregleda sudac Gonzalez odlučio je da nema govora o najstrožoj kazni.

Ivan Rakitić ušao je u igru u 86. minuti kao zamjena Busquetsu.

Zaimljivo je da su se Lionel Messi i Joao Felix na kraju prvog poluvremena verbalno sukobili.

Sve je započelo kod jednog kornera za Barcelonu nakon sukoba Felixa i Jordija Albe - mladi Portugalac nije ostao dužan Španjolcu, uzvratio mu je reakcijom što je zasmetalo Messija, inače Albinog velikog prijatelja.

Razdvojili su ih suigrači, a onda su se Messi i Felix susreli pri odlasku u svlačionice gdje je Messi imao nešto za reći Felixu.

Argentinac mu se unio u lice da bi ubrzo do njih stigli i ostali igrači kako ne bi došlo do većeg incidenta.

MadridNa koncu su se sukobili Stefan Savić i Luis Suarez koji su za svoje naguravanje dobili žute kartone.

Sitne rasprave nastavile su se idućih nekoliko sekundi dok igrači konačno nisu stigli do tunela.

Polufinale Super cupa: Barcelona - Atletico Madrid 2:3 (Messi 51, Griezmann 62/ Koke 46, Morata 81-11m, Correa 86)