ŠPANJOLSKI SUPERKUP

Barcelona ostala bez prvog trofeja ove sezone

Ponedjeljak, 17. kolovoza 2015. 23:28 Napisao/la  SC

Uzvratna utakmica Superkupa: Barcelona - Athletic 1:1 (1:5 ukupno)

Athletic je osvojio španjolski Superkup nakon što je u uzvratnoj utakmici protiv Barcelone sačuvao veliku prednost (4:0) iz utakmice odigrane u Bilbauu.

Obrana Athletica odoljela je svim napadima Barcelone, koja je u 58. minuti ostala bez isključenog Piqueta.

Aduriz je u 74. minuti iskoristio katastrofalnu pogrešku domaće obrane, ostao sam ispred Brava i iz drugog pokušaja zatresao mrežu domaćina - 1:1. Četvrti put u drugoj utakmici Superkupa.

U 86. minuti crveni karton dobio je Kike Sola.

Barcelona je propustila veliki broj prilika,  Messi je u 44. minuti zatresao mrežu nakon Rakitićeva ubačaja i Suarezove lucidne asistencije prsima - 1:0.

Barcelona i Athletic ponovo igraju u 1. kolu Primere.

BARCELONA:  Bravo, Alves, Pique, Mascherano, Mathieu, Rakitić (67 Sandro), Sergio,  Iniesta, Pedro (67 Munir), Messi, Suarez

ATHLETIC: Iraizoz, De Marcos, Balenziaga, Etxeita (67 Elustondo), Laporte, Gurpegi, Benat (82 Rico), Eraso, Boveda, Aduriz (80 Kike Sola),  Susaeta.

Uzvratna utakmica Superkupa: Barcelona - Athletic 1:1 (Messi 44/Aduriz 74), 1:5 ukupno