NJEMAČKO PRVENSTVO

Milan Badelj debitirao u porazu HSV-a

Subota, 01. rujna 2012. 17:24 Napisao/la  SC

Borussia Dortmund kod Nurnberga odigrala je 1:1, Ivan Perišić igrao je do 63. minuti

Milan Badelj krenuo je porazom u svojem debiju za njemački HSV koji je u utakmici 2. kola njemačkog prvenstva poražen na gostovanju kod Werdera 0:2. Badelj je odigrao prvo poluvrijeme, a u nastavku ga je zamijenio Tesche. Pogotke za Werder postigli su Hunt u 51. i Petersen u 67, minuti, a poraz je mogao biti i teži da je Hunt u 42. minuti iskoristio jedanesterac.  U dresu HSV-a zaigrao je Ivo Iličević kojega je u 70. minuti zamijenio Berg.

Aktualni prvak Borussia Dortmund na gostovanju kod Nurnberga odigrala je 1:1, Ivan Perišić igrao je do 63. minuti kada ga je zamijenio Götze.

Nogometaši Eintrachta pak napunili su mrežu Hoffenheima s četiri pogotka, a domaćin je od 74. minute igrao s dvojicom igrača manje, isključeni su Salihović i Schrock, obojica zbog dvije opomene.

Rezultati 2. kola: Bayer (L) - Freiburg 2:0 (Castro 8', Wollscheid 54'),  Hoffenheim - Eintracht 0:4 (Compper 39'-ag,  Schwegler 43', Meier 82'-11m, Lanig 90'), Nurnberg - Borussia (D) 1:1  (Pekhart 32'/ Blaszczykowsk 40'), Schalke - Augsburg 3:1 ( Papadopoulos 33', Jones 46', Huntelaar 72'/ Oehrl 79'), Werder - HSV 2:0 (Hunt 51', Petersen 67'), Mainz - Greuther Furth 0:1 (Klaus 67'), Fortuna - Borussia (M) 0:0.

Nedjelja (15.30): Wolfsburg - Hannover, (17.30): Bayern - Stuttgart.