Mandžukić opet strijelac i asistent, Bayern tri boda od Borussije (D)

Subota, 31. ožujka 2012. 17:40 Napisao/la  SC

Mandžukić je u 77. minuti postigao treći pogodak za svoju momčad, a jednom je asistirao dvostrukom strijelcu Helmesu

Mario Mandžukić opet se upisao na listu strijelaca i asistenata. U 28. kolu Wolfsburg je u Berlinu visokim rezultatom (4:1) svladao domaćina Herthu u momčadi kojega opet nije bilo donedavnog kapetana  Andrea Mijatovića. Mandžukić je u 77. minuti postigao treći pogodak za svoju momčad, a prema dobrom običaju asistirao je dvostrukom strijelcu Helmesu za jedan pogodak. Wolfsburg ovog proljeća ide na Mandžukićev pogon.

Nogometaši Bayerna pobijedili (1:0) su Nurnberg i stigli tri boda nadomak vodeće Borussije (D), koja je u petak odigrala neodlučeno (4:4) protiv Stuttgarta. Gostovanje u Nurnbergu okrunjeno je pobjedom zahvaljujući pogotku Robbena u 69. minuti. Prilično suzdržani Bayern tek je u drugom dijelu drugoga poluvremena uhvatio pobjednički ritam, kada su u igru ušli Scweinsteiger (57) i Ribery, koji je 57. minuti zamijenio Pranjića. Ivica Olić nije ulazio u igru.

HSV je pobijedio (1:0) momčad trenera Krasimira Balakova, pogodak za goste u utakmici protiv K'lauterna postigao je Jansen (28). U momčad HSV-a igrali su Petrić i Iličević, prvi je iz igre izašao u 80., a drugi u sudačkoj nadoknadi.

Rezultati utakmica 28. kola Bundeslige: Hertha - Wolfsburg 1:4 (Kobiasvili 13/Janker 29-ag, Helmes 34, 81, Mandžukić 77), Leverkusen – Freiburg 0:2 (Schuster 8, Caligiuri 60),  K'lautern – HSV 0:1 (Jansen 28), Augsburg – Koln 2:1 (Koo 19, Rafael 45-11m/Podolski 42-11m), Nurnberg – Bayern 0:1 (Robben 69), Werder – Mainz 0:3 (Szalai 19, Chupo Moting 48, 74), Borussia (D) – Stuttgart 4:4 (Kagawa 33, Blaščukovski 49, Hummels 82, Perišić 87/Ibišević 71, Schieber 77, 79, Gentner 90+2)

U nedjelju igraju: Hannover – Borussia (M), Hoffenheim - Schalke