1/4 NJEMAČKOG KUPA

Bayern eliminirao Borussiju Dortmund

Srijeda, 27. veljače 2013. 22:33 Napisao/la  SC

Njemački kup, 1/4 finala: Bayern - Borussia (D) 1:0. Strijelac za prolaz Bavaraca bio je Robben

Nogometaši Bayerna pobijedili su Borussiju Dortmund u četvrtfinalu Kupa pred 71.000 gledatelja na Alianz Areni. Jedini pogodak postigao je Robben u 43. minuti nakon Lahmove asistencije. U atraktivnoj utakmici dviju najboljih njemačkih momčadi uzbuđenja pred vratarima nije nedostajalo.

Mario Mandžukić odigrao je praktično cijelu utakmicu, zamijenio ga je Gomez u 90. minuti. U 87. minuti Mandžukić je promašio stopostotnu priliku, što se bavarskoj momčadi moglo osvetiti. Łukasz Piszczek promašio je najbolju priliku za goste u 2. minuti sudačke nadoknade.

BAYER: Neuer, Van Buyten, Lahm, Alaba, Dante, Schweinsteiger, Kroos (90+ 1 Boateng), Javi Martinez, Robben, Muller (79 Gustavo), Mandžukić (90 Gomez)

BORUSSIA DORTMUND: Weidenfeller, Felipe Santana, Subotić, Schmelzer, Piszczek, Groskreutz (62 Blaszczykowski), Bedner, Gundogan, Gotze, Lewandowski, Reus (82 Schieber)