NJEMAČKI KUP

Wolfsburg izbacio Bayer, Olić asistent

Srijeda, 19. prosinca 2012. 22:35 Napisao/la  SC

Rezultati osmine finala: Wolfsburg - Bayer Leverkusen 2:1, Bochum - 1860 Munchen 3:0, Borussia (D) - Hannover 5:1 , Stuttgart - Koln 2:1

WOLFSBURG - BAYER LEVERKUSEN 2:1

Stadion "Volkswagen Arena". Gledatelja: 10.781

Sudac Knut Kircher

Strijelci:0:1 Fagner (31'-ag), 1:1 Trasch (78'), 2:1 Dost (90')

WOLFSBURG: Benaglio - Fagner (66' Vieirinha), Naldo, Kjaer, Marcel Schäfer - Polak (75' Trasch), Josue - Hasebe, Diego, Olić - Dost

BAYER LEVERKUSEN: Leno - Carvajal, Wollscheid, Toprak, Boenisch - Reinartz (66' Rolfes)- Lars Bender, Hosogai - Castro (69' Hegeler), Schürrle - Kießling.

Veliki preokret i velika pobjeda "vukova" u Volkswagen Areni. Doslovno u posljednjoj minuti Dost je pogotkom nakon solo akcije zaključio preokret i odveo Wolfsburg u četvrtfinale Kupa. Cijelu utakmicu za domaći sastav vrlo je solidno odigrao Ivica Olić, dok je Srđan Lakić susret odgledao sa klupe. Olić je bio i asistent Traschu za izjednačujući pogodak u 78. minuti a i sam je imao dvije prigode upisati se u strijelce. Sve do završnih 15 minuta "apotekari" su u svojim nogama imali prolaz među osam zahvaljujući autogolu Fagnera u 31. minuti, ali osim toga i nisu prikazali igru kojom su zaslužili prolaz. Domaći su više htjeli pobjedu i preokret i zbog toga su ga i ostvarili.

BORUSSIA (D) - HANNOVER 5:1

Stadion "Signal Iduna Park". Gledatelja: 77.000

Sudac: Dr Felix Brych

Strijelci: 1:0 Gotze (3'), 2:0 Blaszczykowski (18'), 3:0 Gotze (40'), 3:1 Diouf (79'), 4:1 Gotze (85'), 5:1 Lewandowski (90')

Žuti kartonI: Cherundolo, Schmiedebach (Hannover)

BORUSSIA (D): Weidenfeller - Piszczek, Subotić, Hummels, Blaszczykowski (86' Perišić) - Kehl - Großkreutz, Gündogan - Götze (87' Bittencourt), Reus (77' Schieber) - Lewandowski

HANNOVER: Zieler - Cherundolo (67' Sakai), Eggimann, Haggui, Pander (30' Schlaudraff)- da Silva Pinto, Christian Schulz - Schmiedebach, Huszti - Ya Konan (67' Sobiech), Diouf.

Borussia je s tri pogotka u prvom poluvremenu bez problema apsolvirala Hannover i osigurala plasman u četvrtfinale nacionalnog kupa. U završnici susreta gosti su postigli počasni pogodak na što je Borussia odgovorila sa dodatna dva, pa je konačnih 5:1 odraz stvarnoga stanja na terenu.

Trostruki strijelac Mario Gotze bio je igrač susreta ne samo zbog hat tricka već i zbog sjajnog vođenja igre "milionera". Ivan Perišić u igru je ušao u 86 minuti susreta u kojemu Hannover niti u jednom trenutku nije bio ravnopravan protivnik.

Rezultati: Wolfsburg - Bayer Leverkusen 2:1 (Trasch 78', Dost 90'/Fagner 31'-ag), Bochum - 1860 Munchen 3:0 (Dedić 30', Maltritz 75', 78'), Borussia (D) - Hannover 5:1 (Gotze 3', 40', 85', Blaszczykowski 18', Lewandowski 90'/Diouf 79'), Stuttgart - Koln 2:1 (Gentner 31', Ibišević 35'-11m/Clemens 80'. Cijeli susret za goste odigrao je Mato Jajalo)