×

Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 50

Nastavlja se utrka Bayerna i Borussije Dortmund, Mandžukić strijelac za Wolfsburg

Subota, 07. travnja 2012. 17:43 Napisao/la

Hrvatski reprezentativac postigao je jedini pogodak za Wolfsburg u porazu od dortmundske Borussije, slavio i Bayern

Obje vodeće momčadi Bundeslige ostvarile su pobjede i nastavljaju "trku do posljednjeg daha". Bayern je na svojoj Allianz Areni svladao Augsburg teže od očekivanog, ali važna su samo tri boda. Poveo je domaćin već u 1. minuti, kada je poentirao Gomez, ali je Koo vratio sve na početak u 23. minuti. Tri boda Bavarcima donio je Mario Gomez svojim drugim golom u 60. minuti.

Dortmundska Borussija je odgovorila pobjedom u "vučjoj jazbini", gdje su svladali Wolfsburg. Gosti su poveli s uvjerljivih 2:0, ali je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić vratio nadu domaćinu, kada je u 62. minuti pogodio za 1:2. Nažalost, Borussia je daleko kvalitetnija momčad, pa je u posljednjoj minuti Lewandowski svojim drugim golom potvrdio njihovo slavlje.

Freiburg i Nuernberg su podijelili bodove, odigravši 2:2, iako su gosti vodili 2:0. Kaiserslautern, klub bivšeg trenera Hajduka Krasimira Balakova, sada je potpuno jasno, putuje u niži rang, nakon što su protiv Hoffenheima upisali četvrti poraz u nizu, izgubivši 1:2. Stuttgart je u velikom stilu na svom terenu svladao Mainz 05 sa čistih 4:1, dok su Koeln i Werder odigrali 1:1.

BUNDESLIGA, 29. kolo: Bayern - Augsburg 2:1 (Gomez 1, 60/Koo 23), Wolfsburg - Borussia Dortmund 1:3 (Mandžukić 62/Lewandowski 22, Gundogan 49, Lewandowski 90), Freiburg - Nuernberg 2:2 (Caliguri 53 (11m), Makiadi 79/Didavi 8, Pekhart 45+2), Kaiserslautern - Hoffenheim 1:2 (Bugera 86/Salihović 26, Vukčević 71), Stuttgart - Mainz 05 4:1 (Hajnal 8, Ibišević 49, Kuzmanović 65 (11m), Ibišević 85/Ivanschitz 3), Koeln - Werder 1:1 (El Jemal 39/Rosenberg 24), Borussia Moenchengladbach - Hertha 0:0