BUNDESLIGA

Mandžukić ponovo strijelac za Bayern

Subota, 15. rujna 2012. 17:20 Napisao/la  SC

Bayern - Mainz 3:1. Klasnić nije igrao za Mainz, Perišić igrao od 69. minute u pobjedi Borussije

BAYERN - MAINZ 3:1

Utakmica 3. kola: Bayern Mainz  3:1 (2:0). Allianz Arena. Gledatelja: 71.000. Sudac: Markus Schmidt (Stuttgart).

Strijelci: 1:0 Mandžkić (2'), 2:0 Schweinsteiger (13'), 2:1 Szalai (59'-11m), 3:1 Kroos (90').

BAYERN: Neuer, Lahm, Boateng, Dante, Badstuber, Schweinsteiger, Luiz Gustavo, T. Müller, Kroos, Shaqiri (od 75' Javi Martinez), Mandžukić (od 89' Pizarro).

MAINZ: Wetklo, Pospech, Bungert, Noveski, Zabavnik, Kirchhoff, Baumgartlinger, M. Caligiuri (od 37' Soto), Risse (od 37' Szalai), N. Müller, Choupo-Moting (od 79' Ivanschitz).

Nogometaši Bayerna upisali su i treću pobjedu u trećem kolu Bundeslige, a u listu strijalaca opet se upisao i hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić. Bayern je poveo već u drugoj minuti, a goste je načeo upravo Mandžukić. Na 2:0 povisio je Schweinsteiger u 13. minuti, a Szalai je Mainz vratio u igru pogotkom s bijele točke u 59. minuti. Konačnih 3:0 postavio je Kroos u 90. minuti. Mandžukić je igrao do 89. minute kada ga je zamijenio Pizarro. Ivan Klasnić nije bio u konkurenciji za sastav Mainza.

U ostalim susretima Borussia iz Dortmunda lako se obračunala s Bayerom slavivši s uvjerljivih 3:0, a Ivan Perišić ušao je u igru u 69. minuti umjesto Gotzea.

Rezultati subotnjih utakmica 3. kola njemačkog prvenstva: Bayern - Mainz 3:1 (Mandžkić 2', Schweinsteiger 13', Kroos 90'/Szalai 59'-11m), Borussia (D) - Bayer  3:0 (Hummels 29', Blaszczykowski 39', Lewandowski  78'), Hannover - Werder 3:2 (Huszti 6', 90', Andreasen 10'/Hunt 26'-11m, Bruyne 74'), Borussia (M) - Nurnberg 2:3 (Jong  45', Xhaka 53'/Klose 17', Simons 25', Kiyotake 55'), Stuttgart - Fortuna 0:0, Greuther Furth - Schalke 0:2 (Draxler 48', Holtby 88').