Borussia Dortmund u finalu Kupa uvjerljivo pobijedila Bayern i osvojila dvostruku krunu

Subota, 12. svibnja 2012. 22:15 Napisao/la  SC

Finale njemačkog Kupa: Borussia Dortmund - Bayern 5:2 (Kagawa 3, Hummels 41-11m, Lewandowski 45, 58, 81/Robben 25-11m, Ribéry 75)

Nogometaši Borussie Dortmund treći su puta u klupskoj povijesti osvojili njemački Kup nakon što su u velikom finalu ovoga najecanja u Berlinu uvjerljivo nadvisili minhenski Bayern. "Žuti" su tako potvrdili dvostruku krunu, nadvisivši peti put zaredom bavarski ponos, koji će priliku za jedini trofej sezone imati sljedeće subote kada pred svojim navijačima igra finale Lige prvaka.

Novi (stari) prvak Njemačke potvrdio je dominaciju, osvojivši Kup nakon 23 godine čekanja. Borussia je povela već u trećoj minuti golom Kagawe, da bi Bayernu izjednačenje donio Robben iz najstrože kazne u 25. minuti. Do odlaska na odmor momčad iz Dortmunda s dva je pogotka Hummelsa i Lewandowskog napravila odlučujuću prednost. Poljak je u nastavku zabio još dva gola i tako otklonio sve dileme oko pobjednika. U redovima Borussije Iva perišić je u igru ušao u samom smiraju utakmice, dok kod Bayerna hrvatski dvojac Ivica Olić-Danijel Pranjić nije dobio minutažu.