NJEMAČKO PRVENSTVO

Borussia (D) doživjela prvi poraz

Subota, 05. listopada 2013. 17:47 Napisao/la  SC

U susretu dvije Borussije više uspjeha imala je ona iz Monchengladbacha

U susretu dvije Borussije više uspjeha imao je domaćin iz Monchengladbacha koji je u završnici susreta golovima Krusea i Raffaela potopio favorizirane goste iz Dortmunda 2:0. Ovo je prvi prvenstveni poraz za momke iz Dortmunda. Od 81. minute gosti su igrali sa igračem manje nakon što je isključen stoper Humels.

Bayern nije uspio pobijediti u Leverkusenu. Momčad Pepa Guardiole očekivano je bila puno bolja, stalo je pritiskala domaćina, ali je domaća obrana na čelu sa sjajnim vratarom Renom uspjela održati 1:1 iz prvog dijela utakmice.

Mario Mandžukić ušao je u igru tek u 80. minuti umjesto Mullera, koji je u zadnjim utakmicama preuzeo mjesto našem reprezentativcu.

Wolfsburg je na svom terenu poražen od Eintrachta (B) 0:2. Strijelci za goste bili su Bellarabi i Caligiuri. Ivan Perišić igrao je od 46. minute u sastavu Wolfsburga umjesto Schafera.

Utakmice 8. kola: Leverkusen - Bayern 1:1 (Sam 31/Kross 29), Borussia (M) – Borussia (D) 2:0 (Kruse 81' – 11m, Raffael 86'), Mainz 05 – Hoffenheim 2:2 (Choupo-Moting 10', Noveski 90 / Volland 14', Firmino 22'), Schalke 04 – Augsburg 4:1 (Boateng 16', Szalai 28', 78', Meyer 86 / Mölders 10'), Stuttgart – Werder 1:1 (Harnik 5'/ Petersen 37'), Wolfsburg – Eintracht Braunschweig 0:2 (Bellarabi 31', Caligiuri 86'),