Bundesliga: Schalke pobjedom nad Borussijom (D) pogurnuo Bayern prema tituli prvaka

Subota, 27. travnja 2019. 17:34 Napisao/la  SC
Slavlje Schalkea

Borussia Dortmund izgubila je od Schalkea 2:3 i tako otvorila put Kovačevom Bayernu do titule prvaka.

Bayern München tako tri kola prije kraja ima bod više i utakmicu više te veliku priliku pobjeći Dortmundu na +4 što bi zasigurno riješilo pitanje prvaka u Njemačkoj.

Iako je domaćin Revierderby otvorio ranim pogotkom Marija Götzea u 14. minuti, gosti iz Gelsenkirchena do 28. minute već su režirali preokret.

Prvo je Caligiuri u 18. poravnao na 1:1 udarcem s bijele točke, da bi deset minuta kasnije Sane doveo Schalke do preokreta - 2:1.

Teško je Borussija u nastavku susreta dolazila do šansi, a onda su se potpuno raspali u razmaku od pet minuta kada su dobili dva crvena kartona i primili treći pogodak

Marco Reus i Marius Wolf isključeni su u 60. i 65. minuti, a Caligiuri je između toga bio strijelac za 3:1.

Nadu je Borussiji za povratak u utakmicu s dva igrača manje donio Witsel golom u 84. minuti, ali je svaku dilemu oko pobjednika na Signal Iduna Parku otklonio Breel Embolo dvije minute kasnije.

Ante Rebić je igrao cijeli susret za Eintracht protiv Herthe koji je završio bez golova.

Sosa je igrao cijelu utakmicu za Stuttgart u pobjedi nad Borussijom (M).

Strijelac jedinog pogotka bio je Donis u 56. minuti.

Utakmice 31. kola: Borussia (D) - Schalke 2:4 (Gotze 14, Witsel 84/ Caligiuri 18, 62, Sane 28 Embolo 86), Eintracht - Hertha 0:0, Dusseldorf - Werder 4:1 (Raman 1, Karaman 22, Hennings 56, Suttner 73/ Kruse 28-11m), Hannover - Mainz 1:0 (Weydandt 66), RB Leipzig - Freiburg 2:1 (Werner 19, Forsberg 78-11m/ Grifo 66), Stuttgart - Borussia (M) 1:0 (onis 56)