Bundesliga: Niko Kovač nastavio pozitivan niz, Wolfsburg juri prema ligaškom vrhu

Subota, 21. siječnja 2023. 18:03 Napisao/la  SC
Niko Kovač
Niko Kovač

Nogometaši Wolfsburga, kojega vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, ostvarili su i šestu pobjedu u nizu deklasiravši na domaćem terenu Freiburg 6:0.

Niko Kovač je ovom pobjedom sasvim uhvatio priključak za mjestima što vode u Ligu prvaka, što je nevjerojatan preobražaj budući da je momčad nakon uvodnih kola bila u zoni ispadanja.

Hrvoje Smolčić i Kristijan Jakić odigrali su svih 90 minuta u uvjerljivoj domaćoj pobjedi Eintrachta protiv Schalkea.

Andrej Kramaić u igru je ušao u 66. minuti, ali je njegov Hoffenheim u završnici utakmice poražen od Union Berlina.

Ivan Šunjić igrao je do 64 minute za momčad Herthe, koja je uvjerljivo poražena kod Bochuma.

Težak poraz doživio je velikan Werder na gostovanju u Koelnu, u 36. minuti domaća je momčad već vodila 5:0.

Nikola Soldo nije ulazio u igru kod domaćina.

Bundesliga: Bochum – Hertha 3:1 (Hofmann 22, 56, Schlotterbeck 44/Serdar 87), Eintracht – Schalke 3:0 (Lindstrom 22, Borre 84, Buta 90+1), Stuttgart – Mainz 1:1 (Guirassy 36/Ingvartsen 40), Union Berlin – Hoffenheim 3:1 (Doekhi 73, 89, Leweling 90+6/Bebou 43), Wolfsburg – Freiburg 6:0 (Wimmer 2, Wind 28, 37, Gerhard 56, Baku 80, Waldschmidt 90+4), Koeln - Werder 7:1 (Maina 9, Tigges 16, 21, Skhiri 30, 54, Huseinbašić 36, Friedl 77/Fulkrug 38)