NJEMAČKO PRVENSTVO

Mario Mandžukić strijelac u pobjedi Bayerna

Subota, 19. listopada 2013. 17:46 Napisao/la  L.K.

Utakmice 9. kola: Bayern – Mainz 4:1, Borussia (D) – Hannover 1:0

Bayern je u 9. kolu Bundeslige na domaćem terenu svladao Mainz 4:1. Jedan od strijelaca za bavarski klub bio je i Mario Mandžukić, koji je postigao svoj četvrti ovosezonski pogodak. Mandžukić je igrao do 75. minute kada ga je Guardiola zamijenio sa Kirchhoffom.

Poveli su gosti u 44. minuti preko  Parkera koji izmakao obrani Bavaraca i prevario vratara Neuera. U nastavku susreta Bayern je u dvije minute golovima Robbena i Mullera preokrenuo rezultat.

U 69. minuti Mario Mandžukić postigao je svoj četvrti ovosezonski pogodak. Goetze je prosao po desnoj strani zavrnuo loptu pred gol koju je Manžukić sa desetak metara pospremio u mrežu. Konačan rezultat postavio je Muller svojim drugim pogotkom u 82. minuti. Bayern je vodeći sa bodom prednosti ispred Borussie Dortmun, koja je minimalno sa 1:0 pred 80.000 gledatelja pobijedila Hannover. Strijelac je bio Reus već na početku susreta.

Rezultati 9. kola: Bayern – Mainz 4:1 (Robben 50, Muller 52, 82, Mandžukić 69 / Shawn Parker 44), Borussia (D) – Hannover 1:0 (Reus 4), Eintracht  Braunschweig – Schalke 2:3 (Ademi 20, Bellarabi 59 / Meyer 27, Goretzka 65, Neustadter 90+), Eintracht Frankfurt – Nurnberg 1:1 (Kadlec 50 / Drmić 86), Werder – Freiburg 0:0. Hetha - Borussia (M) 1:0 (Ramos 36)