Subota, 14. prosinca 2013. 17:37 Napisao/la  SC

Utakmica 16. kola: Bayern - HSV 3:1, Wolfsburg - Stuttgart 3:1

Njemačko prvenstvo, 16. kolo

BAYERN - HSV 3:1

Stadion Allianz Arena. Gledatelja: 71.000. Sudac: Welz.

Strijelci: 1:0 Mandžukić (42'), 2:0 Gotze (52'), 2:1 Lasogga (87'), 3:1 Shaqiri (90').

BAYERN: Neuer, Lahm, Rafinha, Van Buyten, Dante, Contento, Kroos (od 82' Hojberg), Alcantra, Gotze (od 64' Ribery), Mandžukić, Muller (od 78' Shaqiri).

HSV: Drobny, Jansen, Djourou, Tah, Van der Vaart, Rincon, Badelj, Arslan, Çalhanoğlu (od 76' Jiraček), Zoua (od 85' Lam), Lasogga.

Nogometaši Bayerna pobijedili su HSV u utakmici 16. kola u kojoj se u listu strijelaca kod domaćina ponovo upisao Mario Mandžukić. Hrvatski reprezentativac postigao je gol u 42. minuti. Kroos je visokom loptom proigrao Rafinhu koji se dobro snašao i ubacio u sredinu kaznenog prostora gdje je Mandžukić glavom proslijedio loptu u mrežu - 1:0.

Mario Mandžukić odigrao je cijelu utakmicu za domaćina, dok je Milan Badelj proveo 90 minuta u gostima.

Uspješnu subotu imao je i Wolfsburg koji je svladao Stuttgart 3:1. Treći pogodak na utakmici za vukove postigao je Ivan Perišić u 76. minuti. Hrvatski reprezentativac zatresao je mrežu samo šest minuta nakon što je ušao u igru. Perišić se našao u stopostotnoj prilici, njegov prvi pokušaj obranio je Ulrecih, ali iz drugog pokušaja nije bilo spasa za goste. Ivica Olić igrao je za vukove do 79. minute.

Rezultati 16. kola: Hannover - Nurnberg 3:3 (Bittencourt 60', Diouf 87', 90'/Hloušek 30', Drmic 38', Nilsson 41'), Hoffenheim - Borussia (D) 2:2 (Schipplock 17', Volland 37'/Aubameyang  44',  Piszczek 67'), Mainz - Borussia (M) 0:0, Augsburg - Braunschweig 4:1 (Verhaegh 23'-11m, Hahn 30', 33', Altintop 75'/Oehrl 48').