Bundesliga: Pongračić pocrvenio u remiju Wolfsburga, poraz Borussije (D) od Bayera

Subota, 08. veljače 2020. 17:36 Napisao/la  SC
Marin Pongračić (Wolfsburg)

Hoffenheim je bez Kramarića minimalno poražen u Freiburgu.

Domaći su jedini pogodak postigli sa bijele točke u 40. minuti, a precizan je bio Waldschmidt.

Hrvatski nogometaš Marin Pongračić zaradio je crveni karton u 48. minuti utakmice između njegovog Wolfsburga i Fortune Dusseldorf.

Igrala se 47. minuta kada je 22-godišnjak udarcem laktom srušio gostujućeg Moralesa koji je pao na travnjak.

Sve se zbilo u drugom planu za vrijeme izvođenja slobodnog udarca gostiju pri vodstvu 0:1.

Pongračić je isključen nakon što je sudac Stieler konzultirao VAR zbog prekršaja.

Wolfsburg je remizirao unatoč igraču manje, zavrilo je 1:1 nakon što su domaći uspjeli anulirati pogodak Zimmermanna iz 13. minute.

Strijelac je bio Steffen u 50.

Drugi hrvatski igrač u dresu Wolfsburga Brekalo je utakmicu pratio s klupe.

Trećeplasirana Borussia (D)  poražena je 4:3 na gostovanju kod Bayer Leverkusena.

Domaćini su odlično otvorili susret i poveli u 20. minuti golom Vollanda nakon munjevite kontre.

No, Borussia, koja je u zadnje tri prvenstvene utakmice prije ove zabila 15 golova, izjednačila je u golom Hummelsa nakon ubačaja iz kornera dvije minute kasnije.

Gosti su potpuno okrenuli rezultat u 33. minuti kad je Emre Can fantastičnim golom s 25 metara pogodio same rašlje za 1:2.

Ipak, Bayer je do poluvremena izjednačio drugim golom Vollanda u 43. minuti.

Na odmor se otišlo s 2:2, a Borussia je iz svlačionice izašla bez Juliana Brandta koji se ozlijedio.

Sancho je u 52. minuti zabio treći gol za goste koji je VAR poništio zbog prekršaja, no par minuta kasnije Guerreiro je lijepo zabio za 2:3.

Činilo se da će Borussia doći do četvrte uzastopne prvenstvene pobjede, ali je u završnici utakmice potpuno stala i inicijativu prepustila domaćinima koji su utakmicu okrenuli u dvije minute.

Prvo je u 81. Leon Bailey zabio nakon krasne akcije Bayera, da bi u sljedećem napadu Lars Bender pogodio glavom nakon raspada sistema u žuto-crnoj obrani.

Borussia je ovim porazom izgubila korak s vodećim Bayernom i Leipzigom koji u nedjelju igraju međusobno.

S druge strane, Bayer je osvojio prevažne bodove u borbi za Ligu prvaka.

Utakmice 21. kola: Freiburg - Hoffenheim 1:0 (Waldschmidt 40-11m), Hertha - Mainz 1:3 (Boyata 84/ Qaison 17, 82, 90+4-11m), Schalke - Paderborn 1:1 (Kutucu 63/ Gjasula 81), werder Bremen - Union Berlin 0:2 (Bulter 52, 72), Wolfsburg - Fortuna Dusseldorf 1:1 (Steffen 50/ Zimmermann 13), Bayer Leverkusen - Borussia (D) 4:3 (Volland 20, 43, Bailey 81, Bender 82/ Hummels 22, Can 33, Guerreiro 65)

Poredak: Bayern 42 (-1), RB Leipzig 41 (-1), Borussia (D) 39, Borussia (M) 39 (-1), Bayer 37, Schalke 35....