Bundesliga: Niko Kovač poražen u Dortmundu, Andrej Kramarić opet strijelac

Subota, 10. studenog 2018. 18:06 Napisao/la  SC
Niko Kovač
Niko Kovač

Niko Kovač doživio je poraz u derbiju kola, a prema mišljenju mnogih i prvenstva.

Borussia Dortmund pobijedila je Baryern i pobjegla 7 boodva, što je manje važno od toga da Bayern s ovakvom igrom i atmosferom neće ostati na samo tri poraza.

Pritisak na Kovača ponovo raste, hrvatski stručnjak sve više se doima kao grogirani borac.

Andrej Kramarić ponovno je zabio gol za Hoffenheim.

U susretu 11. kola Bundeslige u Sinsheimu je s 2:1 pobjeđen Augsburg, a prvi gol postigao je upravo hrvatski napadač koji je u 65. minuti nakon dodavanja Joelintona uspješno okončao kontru pogodivši s desetak metara.

Iako je samo pet minuta kasnije izjednačenje donio Finnbogason, u 83. pobjedu Hoffenheim donio je Nelson. Kramarić je zamijenjen u 88. minuti.

Werder je u Bremenu izgubio od Borussije Mönchengladbach 1:3.

Gosti su nakon manje od jednog sata igre vodili s tri razlike zahvaljujući hat-tricku Alassanea Pleae.

Utješan pogodak postigao je Nuri Sahin u 59. minuti.

Stuttgart je došao do važna tri boda u borbi za ostanak pobijedivši Nürnberg u gostima s 2:0 uz golove Baumgartla i Thommyja, a Mainz je s 3:1 slavio u Freiburgu.

Fortuna Düsseldorf pred svojim je navijačima glatko srušila Herthu s 4:1 pogocima Usamija, Henningsa i Ramana (dvaput zabijao), a napomenimo kako su gosti od 41. igrali bez isključenog Mittelstadta.

Ipak, uspjeli su zabiti i s desetoricom zahvaljujući golu Selkea u 88. minuti.

Utakmice 11. kola:  Borussia Dortmund - Bayern 3.2 (Reus 49-11m, 67, Alcacer 73/Lewandowski 26, 52),   Nurnberg - Stuttgart 0:2 (Baumgartl 68, Thommy 82), Hoffenheim - Augsburg 2:1 (Kramarić 65, Nelson 83/ Finnbogason 69), Fortuna - Hertha 4:1 (Usami 50, Hennings 63, Raman 84, 90/ Selke 88), Freiburg - Mainz 1:3 (Sallai 72/ Gbamin 6, Mateta 18, Onisiwo 75), Werder - Borussia (M) 1:3 (Sahin 59/ Plea 39, 48, 52)