Bundesliga: Olmo debitirao, Bayern preuzeo vodstvo, Kramarić strijelac u pobjedi

Subota, 01. veljače 2020. 17:27 Napisao/la  SC
Dani Olmo odigrao prve minute za RB Leipzig

Dani Olmo debitirao je za RB Leipzig, bivši igrač Dinama igrao je od 70. minute u derbiju kola i pogodio okvvir vratiju.

RB Leipzig se izvukao nakon što je gubio 0:2 na odmoru, ali je svejedno prepustio vodeće mjesto Bayernu.

Nogometaši Augsburga ipak su uspjeli pobijediti Werder nakon što ih je Tin Jedvaj doveo autogolom u nepriliku u 23. minuti.

Domaći su uspjeli izjednačiti, a zatim i pobijediti zahvaljujući golu Vagasa u 82. minuti.

Borussia (D) bila je vrlo uvjerljiva na domaćem terenu protiv Uniona i pobijedila sa čak 5:0.

Hoffenheim je nadigrao Bayer Leverkusen, a strijelac izjednačujućeg gola za domaće bio je Andrej Kramarić u 23. minuti kada je pogodio za 1:1.

Goste je u vodstvo u 11. minuti doveo Diaby.

Skov je bio taj koji je u 65. minuti donio pobjedu Hoffenheimu, a Bayer je utakmicu završio s igračem manje nakon što je u drugoj minuti sudačke nadoknade drugi žuti karton zaradio Demirbay.

Bayern je slavio u Mainzu 1:3.

Gosti su sva tri gola zabili u razmaku od 8. do 26. minute, a strijelci su bili redom Lewandowski, Muller i Alcantara.

Za domaće je počasni pogodak zabio St. Juste u 45.

Ivan Perišić igrao je za Bayern do 90. minute kada je zamijenjen.

Utakmice 20. kola: Augsburg - Werder 2:1 (Niederlechner 67, Vargas 82/ Jedvaj 23-ag), Borussia (D) - Union Berlin 5:0 (Sancho 13, Haaland 18, 76, Reus 68-11m, Witsel 70), Fortuna Dusseldorf - Eintracht Frankfurt 1:1 (Ayhan 78/ Chandler 90+4), Hoffenheim - Bayer Leverkusen 2:1 (Kramarić 23, Skov 65/ Diaby 11), Mainz - Bayer 1:3 (St. Juste 45/ Lewandowski 8, Muller 14, Alcantara 26), RB Leipzig - Borussia (M) 2:2 (Schick 50, Nkunku 89/ Plea 24, Hofmann 35)

Poredak: Bayern 42, RB Leipzig 41, Borussia (D) 39, Borussia (M) 39, Bayer 34, Schalke 34, Hoffenheim 33..