Bundesliga: Kramarić strijelac i asistent u porazu Hoffenheima od Wolfsburga

Subota, 15. veljače 2020. 17:48 Napisao/la  SC
Andrej Kramarić (Hoffenheim)

Andrej Kramarić asistirao je i zabio iz jedanaesterca u porazu Hoffenheima od Wolfsburga Josipa Brekala 2:3 u 22. kolu Bundeslige.

Prvi od tri gola Wout Weghorst zabio je u 18. minuti sa bijele točke za vodstvo Wolfsburga.

Potom je Hoffenheim izjednačio u 45. minuti kada je Kramarić sjajno prošao s desne strane i savršeno pronašao Christopha Baumgartnera, koji je glavom zabio za 1:1.

Bila je to treća asistencija Kramarića ove sezone.

Ipak, već u 52. je bilo 1:2 nakon što je Weghorst iskoristio još jedan jedanaesterac, a osam minuta kasnije i domaći su dobili kazneni udarac na drugoj strani.

Nakon slobodnog udarca lopta je pogodila u ruku igrača Wolfsburga, sudac uz asistenciju VAR-a pokazao na bijelu točku, a odgovornost preuzeo hrvatski napadač i zabio u donji lijevi kut za 2:2.

To je njegov sedmi gol ove sezone u 13. utakmici za njemačku momčad.

Brekalo je ušao u igru za Wolfsburg u 69. minuti umjesto Renata Steffena, a dvije minute kasnije sudjelovao je u pobjedničkom golu i hat-tricku Weghorsta za pobjedu.

Poslije kornera Hoffenheima gosti su lansirali Brekala u kontranapad, a on je otvorio desnu stranu za Maximiliana Arnolda, koji je pravovremeno proigrao Weghorsta za njegov treći gol na utakmici, vrijedan konačne pobjede.

RB Leipzig slavio je 3:0 protiv Werder Bremena te tako nastavio lov na naslov prvaka u Njemačkoj.

Dani Olmo igrao je do 69. minute i bio jedan od najboljih nogometaša na terenu, a upisao je i asistenciju.

Leipzig je ofenzivno krenuo od prve minute, a već u 17. minuti stigao je i do vodstva.

Lukas Klostermann zabio je na asistenciju Patricka Schicka, a Schick se onda upisao i u strijelce u 39. minuti nakon što mu je Olmo asistirao iz kornera.

Konačnih 3:0 već u 46. minuti utakmice postavio je Nordi Mukiele na asistenciju Konrada Laimera.

Jedvaj je igrao svih 90 minuta u remiju svoga Augsburga sa Freiburgom.

Utakmice 22. kola: Augsburg - Freiburg 1:1 (Max 38/ Haberer 51), Hoffenheim - Wolfsburg 2:3 (Baumgartner 45, Kramarić 60-11m/ Weghorst 18-11m, 52-11m, 71), Paderborn - Hertha 1:2 (Srbeny 51/ Boyata 10, Collins 67-ag), RB LEipzig - Werder Bremen 3:0 (Klostermann 18, Schick 39, Mukiele 46), Union Berlin - Bayer Leverkusen 2:3 (Gentner 7, Bulter 87/ Havertz 22, Diaby 83, Bellarabi 90+4), Fortuna Dusseldorf - Borussia (M) 1:4 (Thommy 29/ Hofmann 22, Stindl 51, 77, Neuhaus 82)

Poredak: RB Leipzig 45, Bayern 43 (-1), Borussia (D) 42, Borussia (M) 42 (-1), Bayer Leverkusen 40, Schalke 35 (-1).....