Bundesliga: Kramarić dvostruki strijelac u pobjedi Hoffenheima, poraz Kovačevog Eintrachta

Subota, 13. svibnja 2017. 17:29 Napisao/la  SC

Utakmice 33. kola: Augsburg - Borussia (D) 1:1, Bayer Leverkusen - Koln 2:2, Darmstadt - Hertha 0:2, Freiburg - Ingolstadt 1:1, Mainz 05 - Eintracht 4:2, Leipzig - Bayern 4:5, Schalke 04 - Hamburger 1:1, Werder - Hoffenheim 3:5, Wolfsburg - Borussia (M) 1:1

Hoffenheim je u 33. kolu Bundeslige slavio kod Werdera 5:3 te se tako uoči posljednjeg kola izjednačio s Borussijom Dortmund na trećem mjestu. Već u sedmoj minuti gosti su poveli golom Szalaija, koji je samo četiri minute kasnije sjajno proigrao Kramarića koji snažnim udarcem pogađa za 2:0.

Hrvatskom napadaču to je 14. gol sezone. U 40. minuti gosti su već imali 3:0, a zabio je Zuber. U 49. minuti Kramarić je zabio još jedan gol, na lijevoj strani je primio loptu, sjurio se  u šesnaesterac pa pogodio s deset metara za 4:0.

Samo tri minute kasnije nakon kornera najviši je Bičakčić koj zabija za 5:0.

Zeleni su do kraja utakmice uspjeli zabiti čak tri gola. U 59. minuti je pogodio Gebre Selassie, a onda su u posljednjih pet minuta pogađali Bargfrede i Bauer.

Golijadu su vidjeli i navijači u Leipzigu gdje je prvak Bayern u nevjerojatnoj utakmici slavio 5:4. Domaćin je poveo već u 2. minuti preko Sabitzera, no Bavarci su do izjednačenja stigli u 17. minuti preko Lewandowskog s bijele točke.

Poljaku je to 150. gol u Bundesligi u 226. nastupu. U 28. minuti Leipzig je ponovno poveo, ovog puta golom Wernera s bijele točke. Odmah na početku nastavka Leipzig je stigao i do 3:1 i to preko Poulsena.

U 60. minuti Bayern se vratio u igri golom Alcantare, no već pet minuta kasnije opet je dva razlike za domaćine nakon što je drugi gol na utakmici zabio Werner. U 84. minuti Lewandowski smanjuje na 4:3, a onda Alaba i Robben u sudačkoj nadoknadi donose slavlje Bavarcima.

Eintracht Nike Kovača poražen je u gostima kod Mainza. Rebić je u igru gostujuće momčadi ušao u 79. minuti

Utakmice 33. kola: Augsburg - Borussia (D) 1:1 (Finnbogason 29/ Aubameyang 32), Bayer Leverkusen - Koln 2:2 (Kiessling 60, Pohjanpalo 71/ Jojić 14, Kluenter 49), Darmstadt - Hertha 0:2 (Kalou 14, Torunarigha 28), Freiburg - Ingolstadt 1:1 (Phillipp 31/ Lezcano 43), Mainz 05 - Eintracht 4:2 (Cordoba 60, Bell 62, Muto 76, De Blasis 90-11m/ Hrgota 42, Seferović 50), Leipzig - Bayern 4:5 (Sabitzer 2, Werner 29-11m, 65, Poulsen 47/ Lewandowski 17-11m, 84, Alcantara 60, Alaba 90, Robben 90), Schalke 04 - Hamburger 1:1 (Burgstaller 25/ Lasogga 90), Werder - Hoffenheim 3:5 (Selassie 59, Bargfrede 86, Bauer 90/ Szalai 7, Kramarić 11, 49, Zuber 40, Bicakcic 52), Wolfsburg - Borussia (M) 1:1 (Gomez 58/ Vestergaard 24)