Bundesliga: Pjaca debitirao u porazu Schalkea, Kovačev remi, Hoffenheimu bod

Subota, 13. siječnja 2018. 17:28 Napisao/la  SC
Marko Pjaca (Schalke)

Marko Pjaca upisao je službeni debi za Schalke, koji je na gostovanju kod Leipziga poražen 1:3, što je Tedescovoj momčadi prvi poraz u posljednjih 12 utakmica.

Hrvatski napadač već je zaigrao u dresu njemačke momčadi u prijateljskom susretu u kojem je bio i strijelac.

Današnju utakmicu započeo je na klupi, ušao je 55. minuti, kada je Schalke  izjednačio,

Schalke se našao u rezultatskom minusu u 41. minuti, kada je atraktivno pogodio Naby Keita koji je loptu poslao u gol s više od 30 metara.

Deset minuta nakon početka drugog poluvremena gosti su došli do izjednačenja nakon što je ubačaj iz slobodnog udarca u gol skrenuo Naldo.

Utakmica nije bila dugo u egalu, u 69. minuti Timo Werner vraća Leipzig u vodstvo, a samo dvije minute kasnije isti igrač bio je asistent Brumi koji povgađa za konačnih 3:1

Eintracht Nike Kovača odigrao je 1:1 sa Freiburgom.

Kovačeva momčad vodila je 1:0 zahvaljujući pogotku Hallera u 28. minuti. Gosti su izjednačili u 51. minuti, a strijelac je bio Koch.

Hannover je pobijedio na domaćem terenu Mainz 3:2.

Zanimljivo gosti su poveli golovima Muta u 26. i Hacka u 31. minuti.

Hannover je do pobjede došao ponajviše zahvaljujući Fullkrugu koji je hattrickom osigurao tri boda.

Fullkrug je prvo u 33. minuti smanjio na 1:2, zatim je izjednačio sa bijele točke pet minuta kasnije, da bi pobjedu Hannoveru donio trećim golom u 75. minuti.

Werder i Hoffenheim podijelili su bodove,

Goste je u vodstvo doveo Hubner u 39. minuti, a domaćim je izjednačenje pogodio Gebre Selassie u 63.

Andrej Kramarić u igru Hoffenheima ušao je u 57. minuti zamijenivši Utha.

Kramarićevoj momčadi ovo je osmi puta da su ostali bez pobjede u posljednjih deset utakmica.

Utakmice 18. kola: Augsburg - HSV 1:0 (Koo Ja-Cheol 45), Eintracht - Freiburg 1:1 (Haller 28/ Koch 51), Hannover - Mainz 3:2 (Fullkrug 33, 38-11m, 75/ Muto 26, Hack 31), Stuttgart - Hertha 1:0 (Stark 78-ag), Werder - Hoffenheim 1:1 (Gebre Selassie 63/ Hubner 39), Leipzig - Schalke 3:1 (Keita 41, Werner 69, Bruma 71/ Naldo 55)

Poredak: Bayern 44, RB Leipzig 31, Schalke 30, Borussia (D) 28 (17), Leverkusen 28...