Bundesliga: Dortmundska Borussia bolja od Ingolstadta, Mainz pobjedio u Monchengladbachu

Nedjelja, 23. kolovoza 2015. 17:21 Napisao/la  SC

Susreti 2. kola: Ingolstadt - Borussia (D) 0:4, Borussia (M) - Mainz 1:2

Borussia Dortmund nastavlja s uvjerljivim igrama na početku nove sezone Bundeslige. Nakon što su u prošlom kolu zabili četiri gola imenjaku iz Mönchengladbacha, u nedjelju su kao gosti istim rezultatom (4:0) bili bolji od novog prvoligaša Ingolstadta.

Malo je toga ponudilo prvih 45 minuta utakmice, ali zato se žuto-crnima otvorilo u nastavku utakmice. Seriju u 55. minuti otvorio Ginter nakon asistencije Mhitaryana. Samo pet minuta kasnije vodstvo je golom s bijele točke udvostručio Reus.

U 84. minuti Kagawa je nakon asistencije Hofmanna zabio za 3:0, a konačnih 4:0 u posljednjim trenucima golom iz blizine postavio je Aubameyang.

Ingolstadt - Borussia (D) 0:4 (Ginter 55, Reus 60-11m, Kagawa 84, Aubameyang 90+1)

INGOLSTADT: Nyland - Levels, Bregerie, Hubner (46 Matip), Engel (74 Suttner) - Gross, Roger, Morales - Hartmann (61 Lex), Hinterseer, Leckie

BORUSSIA (D): Burki - Ginter, Subotić, Hummels, Schmelzer - Weigl - Reus (80 Ramos), Gundogan, Kagawa (86 Castro), Mkhitaryan (74 Hofmann) - Aubameyang

Rezultat 2. kola: Mainz - Borussia (M) 1:2 (Herrmann 54/Samperio 42, Clemens 79)