Bundesliga: Bayern u nastavku stigao do pobjede preokrenuvši rezultat protiv Darnstadta

Subota, 20. veljače 2016. 17:31 Napisao/la  SC

Rezultati 22. kola: Bayern - Darnstadt 3:1, Hertha - Wolfsburg 1:1, Hoffenheim - Mainz 3:2, Ingolstadt - Werder 2:0, Borussia (M) - Koln 1:0

Nogometaši Bayerna teže od očekivanog na Allianz Areni su u 22. kolu Bundeslige pobijedili Darmstadt 3:1.

Gosti su poveli iz jedne kontre u 26. minuti koju je golom glavom završio Wagner za 1:0. Bavarci su okrenuli u nastavku preko Thomasa Müllera koji je prvo pogodio za 1:1 u 49. minuti, a onda majstorski zabio škaricama u 71. minuti za 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Lewandowski u 84. minuti kada nije imao težak zadatak nakon dodavanja Riberyja.

Hoffenheim je s 3:2 kod kuće pobijedio Mainz. Gosti su poveli preko Cordobe u 11. minuti, ali samo dvije minute kasnije za 1:1 pogađa Amiri. Potpuni preokret domaćinu donosi s dva gola Uth u 68. i 76. minuti. Poraz Mainza ublažio je Samperio u 78. minuti. Bičakčić je ostao na klupi, dok Kramarić zbog crvenog kartona u prošlom kolu nije konkurirao za momčad.

Wolfsburg je jedini gost koji je osvojio bod. Kod Herthe su odigrali 1:1. Poveli su vukovi preko Schafera u 53. minuti, a bod domaćinu sedam minuta kasnije spasio je Kalou. Vedad Ibišević odigrao je cijelu utakmicu za domaćine.

Ingolstadt je kod kuće s 2:0 pobijedio Werder, dok je Borussia Mönchengladbach s minimalnih 1:0 slavila protiv Kölna.

Bundesliga - 22. kolo, rezultati: Bayern - Darnstadt 3:1 (Muller 49, 71, Lewandowski 84/Wagner 26), Hertha - Wolfsburg 1:1 (Kalou 60/Schafer 53), Hoffenheim - Mainz 3:2 (Amiri 13, Uth 68, 76/Cordoba 11, Samperio 78), Ingolstadt - Werder 2:0 (Hubner 12, Hinterseer 90-11m), Borussia (M) - Koln 1:0 (Dahoud 9)