NJEMAČKO PRVENSTVO

Bayern rutinski pobijedio Augsburg

Subota, 08. prosinca 2012. 17:46 Napisao/la  SC

Utakmice 16. kola: Borussia (D) – Wolfsburg, 2:3 Augsburg – Bayern 0:2

Nogometaši Bayerna rutinski su osvojili tri boda na gostovanju kod Augsburga, dvama pogocima T. Mullera i Gomeza pobijedili su 2:0 i odmakli još tri boda od Borussije, koja je na svom travnjaku neočekivano poražena od Wolfsburga.

Borussia je povela vrlo rano, Reus je pogodio iz slobodnog udarca već u 6. minuti. Sve se odvijalo prema željama domaćina do 35. minute kada je Schmelzer igrao rukom u vlastitom kaznenom prostoru i dobio crveni karton. Diego je iz kaznenog udarca poravnao i tada su počele muke domaćina. Naldo je u 41. povećao vodstvo gostiju, Borussia je uložila silan trud da poravna s igračem manje u 61. minuti (Blaszczykowski, 11m), ali je Dost u 73. minuti postavio konačnih 2:3.

Hrvatski igrači nisu se baš proslavili. Mario Mandžukić igrao je za Bayern do 60. minute, kada je u igru ušao strijelac Mario Gomez. Ivan Perišić ušao je u igru u 46. minuti umjesto Leitnera, dok je Srđan Lakić na klupi odsjedio pobjedu Wolfsburga.

AUGSBURG: Amsif, Vogt, Sankoh (71 Hain), de Jong, Callsen-Bracker, Baier, Musona (90 Petrzela), Koo, Werner, Molders (66 Bance)

BAYERN: Neuer, Lahm, Boateng, Dante, Alaba, Javi Martinez, Schweinsteiger, T. Muller (78 Tymoshchuk), Kross (86 Rafinha), Ribery, Mandžukić (60 Gomez)

Utakmice 16. kola: Borussia (D) – Wolfsburg 2:3 (Reus 6, Blaszczykowski 61-11m/Diego 36-11m, Naldo 41, Dost 73), Stuttgart – Schalke 3:1 (Ibišević 2, 38-11m, 61/Marica 12), Nurnberg – Dusseldorf 2:0 (Polter 27, Feulner 90+1), Freiburg – Furth 1:0 (Caligiuri 15), Augsburg – Bayern 0:2 (T. Muller 49-11m, Gomez 62), Eintracht - Werder 4:1 (Meier 47/Petersen 54, Schwegler 62, Aigner 63, Inui 90)