NJEMAČKO PRVENSTVO

Bayern remijem propustio potvrditi naslov prvaka

Subota, 30. travnja 2016. 17:30 Napisao/la  SC

Kramarić nije iskoristio kazneni udarac

Iako je imao priliku za potvrditi naslov prvaka, Bayern je remizirao u dvoboju sa Borussiom (M).  Bayern je poveo već u 6. minuti Kimmich je ubacio iz kornera, Muller je savršeno ispratio akciju i završio ju pogotkom za vodstvo domaćih.

Vratar Sommer zaustavio je odličnom obranom udarac Mullera u 15. minuti.

Borussia je opasnije zaprijetila u 39. Hahn je pucao s ruba kaznenog prostora, lopta je zamalo prošla iznad prečke.

Xhaka je u 56. minuti izveo slalom s loptm, izbio pred vratara Neuera kojega je također prevario, no udarac je završio pored gola.

U 72. minuti Borussia je izjednačila. Stindl je bio asistent, a Hahn pogodio za izjednačenje.

Bayern u posljednja dva kola treba jedan bod za potvrdu titule.

BAYERN: Neuer, Benatia, Boateng, Tasci (77 Costa), Rafinha, Rode, Kimmich, Bernat, Coman, Muller, Gotze (62 Alcantara)

BORUSSIA (M): Sommer, Elvedi, Christensen, Nordtveit, Traore (61 Herrmann), Dahoud, Xhaka, Wendt, Hazard (57 Stindl), Hahn, Raffael (90 Hofmann)

Ingolstadt je poveo golom Lexa u 17. minuti, a Hoffenheim izjednačio u 37. minuti, strijelac je bio Uth, a Kramarić asistent.

U nastavku, u 53. minuti Kramarić je bio u prilici dovesti svoju momčad u vodstvo sa bijele točke, no vratar Nyland je obranio njegov udarac.

Hoffenheim je ipak uspio pobijediti golom Amiria u 84. minuti.

Eintracht Nike Kovača pobijedio je Darmstadt 2:1. Jedini gol za domaće postigao je Mario Vrančić.

Utakmice 32. kola: Bayern - Borussia (M) 1:1 (Muller 6, Hahn72), Darmstadt - Eintracht 1:2 (Vrančić 12/ Hasebe 56, Aigner 83), Borussia (D) - Wolfsburg 5:1 (Kagawa 7, Ramos 9, Reus 60, Aubameyang 77, 78/ Schuerrle 86), Hannover - Schalke 1:3 (Sobiech 21/ Moting 12, Huntelaar 45, Schoepf 80), Hoffenheim - Ingolstadt 2:1 (Uth 37, Amiri 84/ Lex 17), Mainz - HSV 0:0