Bundesliga: Bayern pobijedio Leverkusen, Ivan Perišić triput asistirao

Subota, 06. prosinca 2014. 21:06 Napisao/la  SC

Utakmice 14. kola: Bayern - Leverkusen 1:0, Hannover - Wolfsburg 1:3

Nogometaši Bayerna pobijedili su Bayer Leverkusen 1:0 u derbiju 14. kola Bundeslige. Gol vrijedan tri boda postigao je Ribery u 51. minuti. Nakon ubačaja gostujuća obrana nije otklonila opasnost, lopta je pala na noge Riberyju koji je odličnim udarcem donio prednost domaćinu.

Tin Jedvaj igrao je cijelu utakmicu u redovima Bayera.

BAYERN: Neuer, Rafinha, Boateng, Benatia, Robben, Xabi Alonso, Ribery, Gotze (od 46' Rode), Bernat, Muller (od 88' Schweinsteiger), Lewandowski (od 90' Højbjerg).

LEVERKUSEN: Leno, Spahić,  Toprak, Wendell, Jedvaj, Bender (od 62' Rolfes), Castro, Bellarabi, Çalhanoğlu, Kießling (od 75' Kruse), Son (od 62' Drmić).

Četrnaesto kolo njemačkog nogometnog prvenstva, barem što se subotnjeg programa tiče obilježila je visoka pobjeda Schalkea na gostovanju u Stuttgartu. Kamerunski našadač Eric Maxim Choupo-Moting postigao je hat-trick za treću uzastopnu pobjedu momčadi Roberta Di Mattea u Bundesligi. U listu strijelaca se na Mercedes Benz Areni upisao i Meyer.

Gostujuće pobjede upisali su Wolfsburg i Augsburg. Vukovi su uz tri asistencije Ivana Perišića prošli Hannove. De Bruyne u četvrtoj, Dost u 69. minuti i Arnold u osamdeset i petoj minuti zabijali su na Perišićeve asistencije. Dosst je u igru ušao u 66. minuti umjesto Ivice Olića, Perišić je igrao do 88. minute.

Augsburg je golom Essweina u posljednjoj minuti također došao do treće uzastopne pobjede, dogodilo se to u Kolnu, dok je Borussia u Monchengladbachu bila bolja od Herthe s 3:2. Paderborn i Freiburg podjelili su bodove remijem (1:1).

HANNOVER: Zieler - Sakai, Marcelo, Schulz, Albornoz - Briand (68 Bittencourt), Schmiedebach, Gulselam (74 Sobiech), Kiyotake (68 Prib) - Stindl, Joselu

WOLFSBURG: Benaglio - Jung, Naldo, Knoche, Rodriguez - Guilavogui, Luiz Gustavo - Vieirinha (82 Arnold), De Bruyne, Perišić (88 Schafer) - Olić (66 Dost)

Utakmice 14. kola: Bayern - Bayer Leverkusen 1:0 (Ribery 51), Hannover - Wolfsburg 1:3 (Joselu 45/De Bruyne 4, Dost 69, Arnold 85) Stuttgart - Schalke 0:4 (Choupo-Moting 1, 21, 61, Meyer 10), Koln - Augsburg 1:2 (Ujah 13/Đurđić 53, Esswein 90), Borussia (M) - Hertha 3:2 (Jantschke 9, Raffael 53, Hazard 83/Schieber 45, Kalou 90+2-11m), Paderborn - Freiburg 1:1 (Kachunga 89/Darida 18-11m)

Poredak: Bayern 36, Wolfsburg 29, Augsburg 24, Leverkusen, Schalke i Borussia (M) 23...