Bundesliga: Pjaca debitirao od prve minute za Schalke i zabio gol, Bayern pobijedio

Nedjelja, 21. siječnja 2018. 17:50 Napisao/la  SC
Marko Pjaca (Schalke 04)

Marko Pjaca je po prvi puta zaigrao u početnoj postavi Schalkea i zabio je prvi službeni pogodak nakon samo 16 minuta igre.

Schalke je remizirao 1:1 s Hannoverom, a Pjacin je pogodak bio jedini na utakmici sve do 86. minute kada su gosti uspjeli stići do remija.

Sjajnom Hrvatu je utakmica protiv Hannovera debi pred domaćim navijačima, nakon što je službeno debitirao prije tjedan dana kada je ušao s klupe u susretu s Leipzigom.

Pjaca je izazvao erupciju na Veltins Areni u 16. minuti kada je na rubu šesnaesterca primio Haritovo dodavanje, prevario braniča koji ga je čuvao i preciznim udarcem pokraj golmana pospremio loptu u mrežu.

Bod Hannoveru je osigurao Füllkrug koji je zabio u 86. minuti. Pjaca je igrao do 56. minute, a Josip Elez je ostao na klupi gostiju

Puno teže od očekivanog Bayern je stigao do pobjede protiv Werdera.

U Münchenu su Bavarci slavili s 4:2, a utakmicu su započeli neuvjerljivo - primljenim pogotkom u 25. minuti.

Strijelac je bio Gondorf.

Bayern se vratio u utakmicu pred kraj prvog poluvremena kada je nakon Boatengove duge lopte zabio Müller.

U 63. minuti je Robert Lewandowski zabio glavom nakon Jamesovog kornera za preokret, ali slavlje je potrajalo tek desetak minuta.

Süle je u 74. pospremio loptu u vlastitu mrežu i vukovi su uspjeli izjednačiti.

Gubitak, vjerojatno unaprijed upisanih bodova nije dopustio Lewandowski koji je u 77. minuti zabio za novo vodstvo.

Da slavlje bude uvjerljivije pobrinuo se Thomas Müller koji je svojim drugim golom u 84. minuti postavio 4:2.

Bayern ima velikih 16 bodova ispred drugog Bayera.

Utakmica 19. kola: Bayern - Werder 4:2 (Muller 41, 84, Lewandowski 63, 76/ Gondorf 25, Suele 74-ag), Schalke 04 - Hannover 96 1:1 (Pjaca 16/ Fullkrug 86)