Bundesliga: Augsburg srušio Bayern, Kristijan Jakić strijelac u pobjedi Eintrachta

Subota, 17. rujna 2022. 18:06 Napisao/la  Kristian Sirotich
Mergim Berisha

Nogometaši Augsburga napravili su veliko iznenađenje u 7. kolu Bundeslige svladavši na domaćem terenu u bavarskom derbiju Bayern 1:0.

Jedini pogodak na utakmici, kojim je prvi put ove sezone poražen deseterostruki branitelj naslova, postigao je Merigim Berisha u 61. minuti, Josip Stanišić u igru je ušao u 76. minuti.

Ovom pobjedom Augsburga prekinut je impresivan Bayernov niz od čak 87 uzastopnih prvenstvenih utakmica s barem jednim postignutim golom,

Borussija Dortmund je pobjedom nad Schalkeom preuzela bundesligaški vrh, Eintracht Frankfurt je u gostima pobijedio Stuttgart golovima Sebastiana Rodea, Daichija Kamade  i hrvatskog veznjaka Kristijana Jakića.

Za domaćine je Borna Sosa igrao do 76. minute, a Jakić cijelu utakmicu za goste.

Joško Gvardiol igrao je u novom porazu Leipziga, trećem u sedmoj utakmici.

Rezultat 7. kolai: Borussia Dortmund - Schalke 04 1:0 (Moukoko 78), Bayer Leverkusen - Werder 1:1 (Demirbay 57/Veljković 82), Augsburg - Bayern 1:0 (Berisha 59), Stuttgart - Eintracht 1:3 (Tomas 78/Rode 6, Kamada 55, Jakić 88), Bourssia (M) - RB Leipzig 3:0 (Hofmann 10, 35, Bensebaini 53)

Poredak: Borussia (D) 15, Union Berlin 14, Freiburg 13, Bayern 12, Hoffenheim 12, Borussia (M) 12...