Bilić i WBA dva puta gubili i na kraju pobijedili Birmingham za vrh i dva boda više od Leedsa

Subota, 14. prosinca 2019. 16:12 Napisao/la  SC
Charlie Austin i Hal Robson-Kanu (WBA)

WBA je pobijedio Birmingham 3:2 i zadržao korak s Leedsom na prvom mjestu.

Momčad Slavena Bilića dvaput je gubila protiv Birminghama za koji igra Ivan Šunjić, ali je u ludoj završnici uspjela slomiti domaćine.

Birmingham je poveo već u 3. minuti golom Jutkiewicza, ali je Diangana izjednačio samo sedam minuta kasnije.

No, Birmingham je odmah na otvaranju drugog poluvremena opet došao u vodstvo preko Deana i sve do 73. minute se činilo da će WBA upisati tek drugi poraz u prvenstvu.

No, u 70. minuti Bilić je u igru uveo Charlieja Austina koji je tri minute kasnije izjednačio, a u 81. minuti je zabio za potpuni preokret i veliku pobjedu.

WBA u sljedeća četiri kola igra čak tri utakmice kod kuće, a prvog dana Nove godine čeka ga veliki derbi s Leedsom.

Leeds je remizirao te je WBA ostao sam na vrhu sa dva boda prednosti.

Protiv Cardiffa Leeds je imao velika tri gola prednosti, u posljednjih nekoliko minuta i igrača više, ali su se na kraju ipak morali zadovoljiti bodom, završilo je 3:3.

Utakmica 22. kola: Birmingham - WBA 2:3 (Jutkiewicz 3, Dean 47/ Diangana 10, Austin 73, 81)