BUNDESLIGA

Bayern petardom ispratio Hannover

Subota, 24. studenog 2012. 17:28 Napisao/la  SC

Utakmice 13. kola: Bayern - Hannover 5:0, Furth - Nurnberg 0:0, Mainz - Borussia Dortmund 1:2 , Schalke - Frankfurt 1:1 , Wolfsburg - Bremen 1:1

BUNDESLIGA - 13. kolo

BAYERN MUNICH – HANNOVER 96 5:0

Allianz Arena. Gledatelja: 71 000.

Glavni sudac: Felix Zwayer

Strijelci: 1:0 Martinez (3'), 2:0 Kroos (24'), 3:0 Ribery (37'), 4:0 Dante (63'), 5:0 Gomez (67')

Žuti kartoni: Mandžukić, Schweinsteiger (Bayern), Sobiech, Stindl, Schulz (Hannover)

BAYERN MUNICH: Neuer, Lahm, Badstuber, Dante, David Alba, Martinez, Kroos, Ribery, Schweinsteiger (70 Tymoshchuk), Muller, Mandžukić (66 Gomez)

HANNOVER 96:Zieler, Haggui, Cherundolo, Eggimann, Rausch, Huszti, Pinto, Schmiedebach (41 Schulz), Stindl, Diouf, Sobiech (46 Abdellaoue)

Nogometaši Bayerna ispratili su goste iz Hannovera s petardom pred prepunom Allianz Arenom. Bavarci su već do poluvremena tri puta zatresli mrežu gostiju, a naš Marion Mandžukić našao se u udarnoj postavi unatoč najavama da će zbog uzdignute desnice kojom je pozdravio hrvatske generale biti kažnjen te utakmicu gledati s klupe.  Mandžukić se ipak nije proslavio, u 66. minuti zamijenio ga je Gomez koji je minutu kasnije zabio za konačnih 5:0.

Dortmund Ivana Perišića na gostovanju je okrenuo 1:0 protiv Mainza, a hrvatski reprezentativac u pobjedi svoje momčadi u igru je ušao tek u 82. minuti kada je zamijenio Gotzea. S druge strane bivši hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić također se nije naigrao u dresu Mainza, u igru je ušao kada je već sve bilo riješeno u 85. minuti susreta.

Ivica Olić za svoj Wolfsburg odigrao je svih 90 minuta, no to nije bilo dovoljno da njegova momčad osvoji ništa više od mršavog boda protiv Werdera. Drugi Hrvat u redovima Wolfsburga Srđan Lakić nije ulazio u igru.

U derbiju začelja, Furth i Nurnberg odigrali su bez pogodaka uz dva crvena kartona.

Rezultati 13. kola: Bayern – Hannover 5:0 (Martinez 3', Kroos 24', Ribery 37', Dante 63', Gomez 67') , Furth – Nurnberg 0:0 , Mainz – Dortmund 1:2 (Caligiuri 4'/Reus 11', Lewandowski 43') , Schalke – Frankfurt 1:1 (Huntelaar 11'/Aigner 13') , Wolfsburg – Bremen 1:1 (Dost 64'/Arnautović 35')