Europska liga: Tottenham rutinski pobijedio Dinamo, Harry Kane dvostruki strijelac

Četvrtak, 11. ožujka 2021. 23:00 Napisao/la  SC

Momčad Josea Mourinha iskazala  veću individualnu kvalitetu, rezultat uoči uzvratne utakmice izgleda aktivnije od igre Dinama u Londonu

Kane ovako kaznio Theophileovu pogrešku

Tottenham je pobijedio (2:0) Dinamo u prvoj utakmici osmini finala Europske lige, rezultat uoči uzvratne utakmice izgleda aktivnije od igre Dinama u Londonu.

U 24. minuti Lamela se prošetao između trojice igrača Dinama, lakoćom se probio probio kroz postavljenu obranu i loptu na ulasku u kazneni prostor uputio u lijevu Livakovićevu vratnicu.

Odbila se lopta na drugu stranu točno kako treba Kaneu, koji je rutinski iz blizine pogodio prazna vrata - 1:0.

U 70. minuti Sissoko je ubacio zdesna, Theophile je nespretno reagirao i primirio loptu Kaneu, napadač Tottenhama iskoristio je dar!

Izbacio je varkom tijela Theophilea i onda loptu kroz noge stoperu Dinama poslao u desni Livakovićev kut - 2:0.

Dvama pogocima najboljega napadača Tottenham je stekao prednost uoči uzvrata na tipičan način, momčad Josea Mourinha iskazala je veću individualnu kvalitetu.

Dinamo se postavio očekivano, pokušao je Zoran Mamić iskoristiti eventualne prilike kroz brzu transformaciju.

Dvaput je Dinamo bio u obećavajućim situacijama, već u 1. minuti Oršić je presjekao dodavanje na polivici igrališta.

Imao je Oršić dovoljno prednosti da bi mogao pobjeći Sanchezu, ali se odmah na početku utakmice vidjela velika razlika između HNL-a i Premierlige.

Sanchez je stigao Oršića, koji na ulasku u kazneni prostor nije imao dovoljno snage za jači udarac.

U 60. minuti Ivanušec je sjajnom dijagonalom zdesna gurnuo loptu Petkoviću, koji je na drugoj strani kaznenog prostora ušao iskosa u prazni prostor i onda loptu poslao pokraj vratiju.

Tottenham nije igrao toliko jakim ritmom da Dinamo ne bi mogao fizički parirati, ostvarila je domaća momčad puno veći posjed (67 posto) lopte, uputila više udaraca (11/6) prema vratima, propustila je realizirati dvije (polu)prilike (Bergwijn 65, Bale 90+1), ali se nije baš pretrgnula od silne želje da stekne veću prednost uoči uzvrata.

Na takvoj razini momčadi igraju iz utakmice u utakmicu, a sljedeća je utakmica protiv Arsenala.

TOTTENHAM: Lloris, Aurier, Sanchez, Dier, Davies, Sissoko, Ndombele (72 Hojbjerg), Lamela (64 Bale), Alli (65 Lucas), Son (65 Bergwijn), Kane (84 Vinicius)

DINAMO: Livaković, Ristovski, Lauritsen, Theophile, Leovac, Jakić, Ademi (90 Franjić), Majer (64 Kastrati), Ivanušec, Oršić (64 Atiemwen), Petković (78 Gavranović)

Prva utakmica osmine finala Europske lige: Tottenham - Dinamo 2:0 (Kane 24, 70)