LIVE: Feyenoord - Rijeka: Nizozemci sačuvali vodstvo, Riječani nisu iskoristili prilike za pogodak

Četvrtak, 06. studenog 2014. 17:54 Napisao/la  SC

Uživo: Feyenoord - Rijeka 2:0. Golovima El Ahmadija i Immersa domaćini poveli 2:0 nakon dvadeset minuta igre. Riječani zaprijetili preko Kramarića u 65. i 77. minuti te Leovca (70)

Feyenoord 2:0 Rijeka

<ovdje ide banner sponzora>
Sudac:  Craig Thomson (Škotska)
Strijelci: 1:0 El Ahmadi (8) 2:0 Immers (20)

FEYENOORD: Vermeer - Wilkshire (73 Boulahrouz), Van Beek, Kongolo, Nelom - El Ahmadi, Clasie, Toornstra - Immers - Kazim, Manu (62 Boetius)
Klupa: Mulder, Vilhena, Karsdorp, Bilal, Te Vrede

RIJEKA: Vargić - Tomečak (79 Vešović), Samardžić, Lešković, Leovac - Jugović, Jajalo, Cvijanović, Sharbini (50 Kvržić) - Moises (61 Krstanović), Kramarić
Klupa: Prskalo, Mitrović, Bertoša, Močinić

Dobra večer, dragi čitatelji. Dobrodošli na izravni tekstualni prijenos utakmice četvrtog kola skupine G Europske lige. Na legendarnom stadionu De Kuip u Rotterdamu od 21.05 krenut će susret Rijeke i domaćeg Feyenoorda. Tijek događaja pratite na SportComu.

Već sat vremena prije početka susreta izašli su početni sastavi. Prednost je umjesto Zorana Kvržića dobio Anas Sharbini, u napadu će od prve minute ponovno krenuti Moises i Andrej Kramarić. Riječani se nadaju pozitivnom rezultatu koji bi utrku za europskim proljećem učinio još zanimljivijom.

TIJEK DOGAĐANJA:

0' Igrači su na terenu, stadion De Kuip je izvrsno ispunjen, sve je spremno za spektakl u kojem nogometaši Rijeke traže pozitivan rezultat. U drugom susretu skupine G u isto vrijeme će započeti susret Seville i Standarda, također važan za utrku koja će dvije prvoplasirane momčadi odvesti u šesnaestinu finala Europske lige.
1' Počela je utakmica u Rotterdamu!
2' Na stadionu je oko ćetrdeset tisuća ljudi, glasnu podršku s tribina imaju domaći nogometaši.
3' Na početku se Riječani organizirano brane dok Feyenoord ima loptu u svom posjedu. SIgurno je da će gosti znati iskoristiti svaku pogrešku Nizozemaca
5' Dva opasna centaršuta imala je domaća momčad, udarac Kazima glavom odlazi pored gola. Nikako da Rijeka izađe iz svoje polovice u uvodnim minutama
8' Feyenoord - Rijeka 1:0! Zabio je El Ahmadi na dodavanje glavom Kazima. Nije dobro reagirala obrana Rijeke, pobjegao je El Ahmadi, Vargić nije mogao učiniti puno
11'
Prvi udarac Rijeke na vrata domaće momčadi, probao je Moises iz daljine, nije bilo opasno po vratara Vermeera
13' Krenuo je Kramarić u kontru, prošao svoga čuvara ali ostao je predaleko od gola kako bi zaprijetio domaćinu, sustigli su ga kasnije nizozemski stoperi. Rijeka pokušava i dalje, brani se u dva bloka, dok Feyenoord i dalje drži sredinu terena
15' Sharbini pada u kaznenom prostoru nakon novog pokušaja kontre pa za pokušaj iznuđivanja jedanaesterca zarađuje žuti karton.
17' Tempo igre postao je podložan Feyenoordu, sada se oni dodavanjima pokušaju domoći kaznenog prostora Rijeke kako bi došli u novu priliku za pogodak
20' Feyenoord - Rijeka 2:0! Novi pogodak za domaćine dogodio se iz prekida. Zabio je Immers nakon kornera Toornstre s lijeve strane, nije bio čuvan na prvoj vratnici.
22' Praktično istovremeno s drugim pogotkom Feyenoorda zabila je i Sevilla za vodstvo protiv Standarda. Pogodak za branitelje naslova Europske lige zabio je Kevin Gameiro
23' Leovac je pokušao ubaciti s lijeve strane, dobro je to učinio međutim u sredini nije bilo nikoga od Rijekinih igrača
24' Dogodila se nova prilika za Feyenoord, Toornstra je podvalio loptu za Kazima, pokušao je ovaj zavrnuti za Manua koji kasni na drugoj stativi. Malo je nedostajalo do trećeg pogotka domaćina
26' Pokušao je Andrej Kramarić! Prošao je po lijevoj strani, krenuo okomito prema golu Feyenoorda, uputio udarac s poludistance no osujetio je to Vermeer.
28' El Ahmadi je srušio Sharbinija na centru igrališta i zaradio prvi žuti karton za svoju momčad na utakmici
29' Prošao je Sharbini po lijevoj strani, kvalitetno i ubacio u sredinu, no nije ponovno tamo bilo nikog od igrača u plavim majicama.
30' Drugi žuti karton kod Riječana zaradio je Miral Samardžić. Taktički, trebalo je zaustaviti Elvisa Manua u prodoru
33' Izjednačio je Standard u Sevilli, zabio je M'Poku za 1:1
35' Novi opasan centaršut Manua s lijeve strane, Lešković je u odsudnom trenutku na drugoj vratnici blokirao pokušaj Kazima
36' Rijeka je ponovno živjela opasno, nakon kornera kojeg Immers nije glavom s prve vratnice uspio realizirati. Nakon kratke stanke, ponovno je Feyenoord zagospodario terenom u potrazi za novim pogotkom
40' Novi pad Riječana u kaznenom prostoru ispred gola Nizozemaca. Leovac je dodao za Jugovića koji se ubacio u sredinu i pao, sudac Thomson nije ni pomislio suditi kazneni udarac, bio je samo korner za Rijeku
42' Novi korner za Rijeku dogodio se iz dobre akcije koju je Sharbini pokrenuo, a Tomečak zapucao
43' Sevilla je ponovno povela protiv Standarda. Za 2:1 zabio je Jose Antonio Reyes
Poluvrijeme: Uvjerljivom igrom uz dva pogotka u prvih dvadeset minuta Feyenoord vodi na De Kuipu. Rijeci nije puno toga za zamjeriti nakon prvog dijela. Sevilla vodi protiv Standarda 2:1
46' Počelo je drugo poluvrijeme
49' Dok se za ulazak u igru priprema Zoran Kvržić, Riječani nastavljaju borbu na sredini terena, vrijeme radi u korist domaćina
50' Umjesto Anasa Sharbinija u igru ulazi Zoran Kvržić. Prva je to promjena Matjaža Keka.
52' Leovac je po lijevoj strani pokušao dati za Kvržića, pomoćni sudac označio je zaleđe
53' Ne igra se posebno zanimljivo početkom nastavka, Riječani imaju problem s prijenosom lopte do ofanzive linije, čvrsto stoji Feyenoord u nastojanjima da održi vodstvo stečeno u ranoj fazi susreta
55' Igrači Rijeke pokušavaju napraviti pritisak na zadnju liniju Feyenoorda kada je to moguće, nedovoljno su aktivni i ofanzivno neraspoloženi večeras na De Kuipu. Primjećuju se prvi znaci umora u pogonu Matjaža Keka
57' Dok susret ulazi u posljednjih pola sata, izmjenjuju se duge lopte na obje strane
59' Kvržić najprije daje za Kramarića koji ne prima loptu, potom i ostaje u zaleđu na dodavanje Tomečaka. Za ulazak u igru se priprema Ivan Krstanović
61' Druga izmjena u momčadi Rijeke, izlazi Moises a u igri je Ivan Krstanović
62' Prislilnu izmjenu mora napraviti Fred Rutten. Izlazi Manu, a ulazi Boetius
63' Moglo je biti opasno za Rijeku. Toornstra i Immers su kombinirali, Leovac je u pokušaju izbijanja lopte umalo lob-udarcem matirao Vargića koji odbija u korner
65' Najbolja prilika za Rijeku! Loptu je ispred gola dobio Kramarić, nije uspio zabiti u obračuniu sa Vermeerom, u nastavku akcije izblokirali su ga domaći obrambeni igrači
66' Žuti karton u momčadi Rijeke zaradio je Marin Leovac
68' Wilkshire se ozljedio, bit će to nova prisilna zamjena u momčadi Feyenoorda. Umjesto njega ući će Boulahrouz u sljedećem prekidu. Riječani su pred vratima, Jajalo puca slabo, pored gola
70' Još jedna prilika za Rijeku. Jugović je gurnuo za Leovca na lijevu stranu, probao je Leovac no nije ušlo. Nizozemci su postali panični u obrani
72' Umjesto ozljeđenog Wilkshirea ušao je veteran Boulahrouz
75' Tempo se ponovno primirio, Riječani su i dalje dosta borbeni, no vremena za pogodak sve je manje
77' Kramarić je mogao zabiti na asistenciju Krstanovića, nije to njegova večer. Pucao je, no tijelo jednog domaćeg igrača ispriječilo se na putu do gola
79' Treći puta mijenja Matjaž Kek. Umjesto Ivana Tomečaka u igri je Marko Vešović
82' Kvržić je zamalo zakasnio na ubačaj Leovca, šteta jer mogla je to biti dobra prilika za pogodak Riječana.
85' Utakmica ulazi u samu završnicu, Rijeka je u posljednjih pola sata imala tri-četiri dobre prilike za postizanje pogotka koji bi je vratio u utakmicu.
86' Žuti karton kod domaćina dobio je Immers
90' Leovčev slobodan udarac s desne strane nije našao glavu igrača Rijeke u kaznenom prostoru. Igrat će se još tri minute nadoknade na De Kuipu. Svi čekaju kraj utakmice
90+1' Sevilla je potvrdila pobjedu nad Standardom. Za konačnih 3:1 zabio je Carlos Bacca
Kraj: Završena je utakmica u Rotterdamu, Rijeka je poražena rezultatom 2:0. Uklopilo se to u tešku večer hrvatskih klubova u Europskoj ligi. Sevilla je s 3:1 svladala Standard, a ljestvica još uvijek izgleda dobro iz kuta gledišta nogometaša Matjaža Keka.

Hvala vam, poštovani čitatelji što se bili uz tekstualni prijenos utakmice između Feyenoorda i Rijeke, sljedeću utakmicu Riječani igraju za tri tjedna protiv belgijskog Standarda na Kantridi.